Bier complet inleiding en rondleiding voor de dames Onze Publiciteitsafdeling beeft een nieuw woord gecreëerd: Bier Complet. Thé Complet en Café Complet waren bekend, maar Bier Complet is iets nieuws. Trouwens de mani festatie die ermee werd bedoeld was ook iets nieuws: de dames van onze adjunct-direc teuren, hoofden van dienst en afdelingschefs waren uitgenodigd om het bedrijf te be zichtigen, waar hun echtgenoten de hele dag verblijven. Ondanks het feit dat voor dit Bier Complet een woensdagmiddag was uitgekozen en vele dames dus hadden moeten omzien naar een oppas voor de kinderen, waren er ruim dertig dames verschenen. Dhr M. van Mar wijk Kooy opende deze damesbijeenkomst en sprak zijn voldoening uit over dit initiatief, dat ten doel heeft bij de echtgenoten van onze medewerkers een beter begrip te kwe ken voor ons bedrijf en het werk dat de echtgenoten verzetten om een goed produkt te bereiden en te verkopen. Hierna volgde de vertoning van de kleuren foto's waardoor een goed inzicht werd ver kregen in de produktie van ons bier. Boven dien was dit een uitstekende inleiding tot de rondleiding welke hierna volgde. Dat de dames de slagzin Bier is Best voor Beiden goed hadden begrepen bleek bij het samen zijn hierna, want de meeste dames bestel den een glas bockbier of pils. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt en de dames zijn huiswaarts gegaan (velen werden afgehaald door hun echtgenoten) met een klein pak je, dat na de demonstratie „hoe schenk ik een goed glas bier uit een fles" werd uit gereikt. Onze bewondering voor deze dames hebben wij niet onder stoelen of banken gestoken, want niemand heeft haar pakje in de kelder opengemaakt al vertrouwden zij ons toe wel nieuwsgierig te zijn naar de inhoud. En hoe vindt u nou zo n rondleiding in dit bedrijf, een echt mannenbedrijf vroegen wij. Een heerlijke afwisseling, juist voor ons vrouwen, die de hele dag een drukke taak in het huishouden hebben en de handen vol aan de kinderen. Het is prettig om eens te zien wat er komt kijken voordat het bier zover is dat wij er trots op kunnen zijn. Dat was het antwoord en wij kunnen de organisatoren dankbaar zijn deze middag en de volgende op het programma te hebben genomen. BRIEF AAN DE REDACTIE Geachte redactie, Met aandacht heb ik het december-nummer van Het Spongat gelezen en als oud-sports man, voornamelijk voetbal, het voetbalver slag gelezen. Alhoewel ik de sportieve prestatie van deze, overwegend oudere, spelers respecteer, moet het toch van mijn hart, dat, gezien de grote interesse voor dit sportfestijn, waarvan blijk is gegeven door de aanmeldingen om mee te spelen, het hoog tijd wordt een stevige jonge ploeg op te richten, welke in de naaste toekomst de kleuren van de Amstel brouwerij zou kunnen hooghouden. Ik heb de vaste overtuiging dat, indien iedereen, ongeacht rang of stand, zijn mede werking verleent, iets goeds te bereiken valt. Vele grote ondernemingen hier en elders leveren behoorlijke sportprestaties en het zou goed zijn als ook de Amstel tot hun gelederen zou behoren. En dan moet in de komende jaren de uitslag tegen Engelse profs andersom zijn. Hoogachend, J. MOES, portier. (De heer Aloes spreekt uit wat wij hebben gedacht toen wij langs het lijntje onze in drukken vastlegden en konden constateren koe geestdriftig de supporters zich van hun 'taak' kweten. Er is dus belangstelling voor de voetbals sport in het algemeen en voor de verrich tingen van een Amstel-voetbalploeg in het bijzonder. Komt, laten wij de hoofden bij elkaar steken en een plan gaan beramen. Wij van onze kant stellen voor oproepen en mededelingen natuurlijk plaatsruimte in ons blad beschikbaar. Wie brengt de bal aan het rollen? Red.) 15

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 16