ZILVEREN JUBILARIS A. TASMA 31 december te twee uur waren velen in de kelder bijeengekomen om afscheid te nemen van de heer A. Tasma, die achten dertig jaar aan het bedrijf is verbonden geweest. Als een der eersten was Jhr. Six van Hil- legom in de kelder aanwezig en deze sprak ook de heer Tasma het eerst toe. Jhr. Six bekende zich bij jubilea en af scheidsbijeenkomsten nooit ongerust te heb ben gemaakt, want hij wist dat de heer Tasma veel voorbereidend werk deed. Dat kon hij omdat hij rustig en evenwichtig was, begiftigd met het normale verstand van een fatsoenlijk mens. Iedereen gaat op zijn tijd weg, aldus Jonkheer Six, ouderen maken plaats voor jongeren en wij mogen ze toewensen dat zij spoedig de wijsheid bezitten, welke wij nu menen te hebben. Na dank. voor de trouwe dienst en de vele zorg te hebben uitgespro ken, besloot de heer Six met de woorden otium cum dignitate (welverdiende rust). Hierna nam de heer Egberts het woord. Deze maakte een vergelijking met het oude jaar dat wij allen achter ons laten en de achtendertigjarige dienstperiode waarop de heer Tasma kan terugzien en de heer Eg berts hoopte dat ieder met evenveel gerust heid zou kunnen terugkijken op 1957 als de heer Tasma op die achtendertig jaar. De heer B. Elzinga sprak vervolgens als de man die jarenlang met de heer Tasma di rect heeft samengewerkt. Hij overhandigde zijn vroegere chef een envelop met inhoud, bijeengebracht door staf, administratief en technisch personeel. De bestemming? De bedoeling is een pick-up. In korte en sobere bewoordingen zwaaide de heer Schermelé de heer Tasma lof toe voor zijn werk in de betalingscommissie. Als vriend van de familie sprak de heer Bossard enkele woorden welke menigmaal grote hilariteit verwekten. Uit de opge haalde gelden was een bedrag genomen voor een grammofoonplaat, aldus de heer Bossard, teneinde de heer Tasma te dwin gen voor de rest van het geld een pick-up te kopen. Tenslotte sprak de heer Verhaar namens de fabriekscommissie de dank uit voor de sa menwerking. De heer Tasma dankte alle sprekers voor hun waarderende woorden, waarna de tal rijke aanwezigen gelegenheid kregen per soonlijk afscheid te nemen. J. BREUKER Een martiale, goedlachse figuur heeft op de ochtend van 31 december afscheid geno men. De heer J. Breuker, die vijfendertig jaar geleden zijn loopbaan bij de Amstel Brouwerij begon bij de expeditie, maar nu als incasseerder het bedrijf verlaat, had vele handen te drukken. In de vrije hand hield hij een afbeelding van een prachtige ra dio, waarvan hij zich de gelukkige bezitter mocht noemen, dank zij bijdragen van de staf en het administratieve en technische personeel. De heer Breuker, die binnenkort zesenzes tig jaar wordt, heeft menigeen vaak aan het lachen gemaakt. Als incasseerder stapt hij op een keer weg met een kwitantie waarop een verkeerd huisnummer staat vermeld; in plaats van een café treft hij daar dan ook een woonhuis aan. Hoewel het hem on waarschijnlijk voorkomt, dat hij daar geld zou moeten halen, belt hij toch aan. Door de geopende voordeur klinkt een mannen stem: „Komt u maar verder, dokter". De heer Breuker is onmiddellijk inhij stapt naar binnen, begroet de zieke die te bed ligt, informeert naar zijn klachten, voelt hem de pols, schrijft hem enkele da gen bedrust voor en verdwijnt na een paar opbeurende woorden. F. J. W. DIRKSEN Geflankeerd door zijn echtgenote en zijn dochters Mimi en Elly zat de heer F. J. W. Dirksen op de ochtend van 2 januari in de koffiekamer, waar hij in tegenwoordigheid van talrijke belangstellenden werd toege sproken door de heer Schermelé, omdat hij vijfentwintig jaar geleden in dienst was ge komen als inspecteur. De waarderende woorden welke de heer Schermelé tot hem richtte waren niet alleen voor de jubilaris bestemd maar ook voor diens vrouw. De envelop met inhoud ging evenwel naar de heer Dirksen zelf. Ook de heer K. E. Meyer, een van de nagenoeg alle aan wezige Amsterdamse collega-inspecteurs overhandigde een envelop, nadat hij getuigd had van de waardering welke alle collega's voor de jubilaris koesterden. Van deze plaats mogen wij de heer Dirk sen nog vele jaren wensen in dienst van het Amstel bier. 9

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 10