De reis vereniging: scooters. Een paar uur later gingen wij een rondrit maken door het prachtige land schap, waarbij wij zelfs tot aan de Duitse grens kwamen. Terug reden wij via Groes- beek, Mook, Nijmegen en Arnhem, dron ken onderweg een koel glas Amstelpils en kwamen toen weer in restaurant Dart huizen terecht. Om de spijsvertering te stimuleren na het voortreffelijke diner maakten wij een lange avondwandeling, waarna wij omstreeks tien uur de terugweg aanvaardden. De brouwerij was ons eindpunt en daar kwamen wij om kwart over elf aan. Hier mede was aan een prettige dag een einde gekomen. Vermoeid, maar tevreden en in goede stemming zijn wij naar huis gegaan, met het vaste voornemen de Amstel Reis- vereniging nog lang te laten voortbestaan. Ik hoop dat dit verslag u een kleine in druk heeft gegeven hoe een aantal arbeiders (zesenveertig personen, onze vrouwen in begrepen) een hele dag is uitgeweest en een mooie tocht door ons vaderland heeft kunnen maken dank zij het feit, dat een jaar lang, onder het goede voorzitterschap van de heer J. Wijbrandts, is gespaard. W. J. Schellingerhout naar Berg en Dal in de beste stemming De Amstel Reisvereniging maakte van de zomer een zeer geslaagd uit stapje naar Berg en Dal en de heer W. J. Schellingerhout (smederij) secretaris van de reisvereniging, maakte hiervan een verslag dat wij hierbij publiceren. Hoewel het alweer enige maanden geleden is, geloven wij toch, dat ieder die de reis heeft meegemaakt het met genoegen zal lezen, waar door de herinnering aan een gezel lige en zonnige dag weer levendig zal worden. Om acht uur begon onze reis. Nadat wij proviand hadden geladen, vertrokken wij met de bus naar Berg en Dal. De route liep langs de mooie oude Vecht naar Utrecht en vandaar via Bunnik, Werkhoven, Cothen naar Leersum, waar wij in restaurant Darthuizen koffie met gebak gebruikten. Zowel het weer als de stemming was uit muntend en na een uur gingen we in de richting Amerongen, Amerongse-Berg, Arnhem en Eist om tenslotte via Nijmegen Berg en Dal te bereiken. In hotel-restaurant Erica werd gekoffie- tafeld en wij vermaakten ons daar in de doolhof, de speeltuin en de motorboot- 6

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 7