en de Engelse gasten erna de gelijkmaker volgde. Tegen de rust ging het' leeftijdsverschil zich doen gelden en aanvoerder Schermelé moest zijn man nen dan ook aansporen met de woorden: „Kom, Amstel Brouwerij, voetballen!" Met 21 voor de spoormannen ging de rust in. Na de hervatting betrok de lucht ook in figuurlijke zintien minuten spelen had den de Engelsen nodig om de stand op 3—1 te brengen en weer tien minuten later was het 41 en ook voor de vijfde maal werd onze doelman gepasseerd Scheidsrechter Geerts liet vele malen zijn fluitje snerpen en zijn waakzaamheid ver slapte geen ogenblik. Onze welgemoede doelman Van der Pol (met bril op!) had aanvankelijk de on waarschijnlijkste ballen uit zijn net ge houden, maar kon niet voorkomen dat de vaak goed opgezette aanvalsgolven resul teerden in doelpunten. Tien minuten na het vijfde doelpunt kwam het zesde en vijf minuten later voegden de Engelsen er het zevende en laatste aan toe. Een droevig slot? Och, gezien het feit, dat ons elftal niet had geoefend en voor het eerst in deze samenstelling speelde; gezien het feit, dat de leeftijd van de Engelsen lager was dan die van de onzen; gezien het feit, dat de gasten regelmatig oefenen en spelen; gezien het feit, dat onze EHBO-man Schellingerhout niet in actie heeft behoeven te komen; gezien het feit, dat het na afloop O ja, na afloop. Toen verzamelden allen zich in de lokaliteit boven de kleedruimten en daar beijverden de dames en heren Koppenol zich om alle spelers, reserves en organisatoren van ons bier te voorzien. Bier en kaas, een toast, uitgebracht door de heer Schermelé, die bovendien leuke pakjes uitdeelde En de stemming was opperbest. Het algehele resultaat? We hebben verloren, maar het was een prettige wedstrijd en behalve dat we zijn uitgenodigd om naar Londen te komen volgend jaar, zou ook een club van Blauw-Wit het leuk vinden om ons elftal te ontmoeten. Als deze uitnodigingen worden aanvaard, moet er natuurlijk worden geoefend, maar als wij de naam van ons bedrijf ook op voetbalgebied willen hooghouden, kan dat geen bezwaar zijn. Laten we de hoofden eens bij elkaar steken. De W. 5

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 6