Langs tiet lijntje de Amstel-ploeg met 7 - 1 geklopt Donkere wolken pakten zich letterlijk samen toen zaterdag 2 november een elftal van de Engelse spoorwegen, Southern Region Wednesday, en een ploeg van de Amstel Brouwerij zich opmaakten om op een bij veld van Blauw-Wit bij het Olym pisch Stadion te Amsterdam een vriend schappelijke wedstrijd te spelen. De Engelse gasten logeerden in een Am sterdams hotel en dat verzocht ons het elftal van partij te dienen. Wij hebben dat gedaan, zij het na enig wenkbrauwfronsen toen het samenstellen van het elftal ter sprake kwam leeftijds verschil, training enz. Het is een spannende, sportieve strijd ge worden, die wij weliswaar met 71 ver loren, maar die zowel spelers als toeschou wers bijzonder veel plezier heeft opge leverd. Zoals gezegd, het weer was niet stralend, maar onze collega's J. v. d. Pol (doel), J. Snel en J. Slot (achter), G. Nieuwen- dijk, H. Koerts en P. van Groen (midden), J. Schermelé (aanvoerder), G. Vermeulen, A. Oostwal, C. Wolffgram en T. van Dam (voorhoede) lieten zich hierdoor niet ont moedigen, evenmin als de Engelsen, voor het merendeel lokomotief-machinisten, die een elftal met vier invallers in het veld brachten. De heer P. Kranenberg, adjunct-directeur, sprak het Engelse elftal toe, waarna onze aanvoerder de gasten een vaantje aanbood. „Speak Dutch", werd de Engelse aanvoer der door zijn landgenoten toegevoegd, toen hij zich opmaakte om het vaantje met woor den van dank in ontvangst te nemen. Hierna verrichtte de heer Kranenberg de aftrap en direct bleek, dat de Engelsen van een vuflge aanvalsgeest bezield waren. Zij joegen in grote snelheid over het veld en reeds na vijftien minuten spelen ging er een geweldig gejuich op: het gold even wel een schijndoelpunt. Maar na vierentwintig minuten werd ons doel werkelijk gepasseerd door een eigen speler; niettemin was het Kjgn 10. Dit lieten de onzen niet op zich zitten en in hun rode hemden met witte boord en manchetten en hun grijze broekjes, weerden zij zich zodanig, dat reeds zes minuten Onze ploeg 4

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 5