Bier is best voor beiden worden, dat een groot deel van de markt blijvend veroverd is. Er wordt dan ook naar gestreefd tot een vergroting van het debiet te komen, al zijn hiervoor nog en kele moeilijkheden te overwinnen. Voorts doet de voorzitter enkele mede delingen over de verbouwingen, die in de brouwerij aan de gang zijn. In principe wordt besloten, dat aan Ir. van Marwijk Kooy zal worden verzocht, op een avond voor het personeel hierover een uiteenzet ting te geven. Op een vraag uit de ver gadering antwoordt de voorzitter, dat de bestedingsbeperking nog geen invloed heeft op industriële investeringen. Over de economische gang van zaken zegt de voorzitter, dat wij tevreden kutten zijn over de omzet, ook al heeft de stijging daarvan in de laatste maanden een heel wat minder spectaculair karakter aange nomen. Daar tegenover staan de nog steeds sterk stijgende kosten, die het voor deel van de stijgende omzet weer bedrei gen. De hopprijzen zijn b.v. vergeleken bij die van het vorige jaar aanzienlijk ge stegen. De voorzitter zet voorts de problemen uit een welke de financiering van nieuwe objecten in de brouwerij met zich mede brengen door het huidige fiscaal toege stane stelsel van afschrijving. Wat de reclame betreft, die in het alge meen voor het bier gemaakt wordt, geeft de vergadering te kennen, pessimistisch te staan tegenover de uitzendingen via radio Luxemburg. De voorzitter zet uiteen, dat deze uitzendingen toch hun nut hebben om ervaring op te doen met dit medium, dat in Nederland nog niet is toegepast, ook al omdat in de toekomst toch rekening moet worden gehouden met commerciële televisie. Men zal trachten de inhoud van het per soneelsorgaan te verbeteren nu een nieuwe redacteur dit werk ter hand heeft genomen. Er wordt op gewezen, dat nieuwe werk nemers beter geïntroduceerd moeten wor den bij hun indiensttreding. Men is het erover eens, dat af en toe excursies voor nieuwe personeelsleden moeten worden ge houden, terwijl het ook van belang is, dat de vrouwen van onze personeelsleden eens kennismaken met de brouwerij, wat nuttig kan zijn voor de appreciatie van de onder neming, waar de echtgenoot zijn taak ver vult. Voor de levering van het personeelsbier worden door de vergadering nieuwe nor men vastgesteld, welke hierop neerkomen, dat de prijs welke voor de eerste kist bier in een maand betaald wordt en die 1, ligt onder de prijs voor de tweede kist bier voortaan als algemene prijs zal gelden en voorts dat er statiegeld voor kisten en flessen moet worden betaald. Deze rege ling zal beginnen 1 januari 1958 en nadere mededelingen zullen hieromtrent nog wor den gedaan. Op deze wijze wordt ook meer tegemoet gekomen aan de inzichten van het Produktschap voor Bier. Tenslotte neemt de voorzitter aan het einde van de vergadering afscheid van de heer Tasma, die 38 jaar bij de brouwerij in dienst is geweest als hoofdcorrespondent. Spreker zwaait aan de scheidende functio naris lof toe voor de bekwaamheid, waar mede hij al die jaren zijn taak heeft ver vuld. Nadat de heer Tasma de voorzitter dank heeft gezegd en aan de Onder nemingsraad en aan de brouwerij het beste heeft toegewenst, wordt de vergadering gesloten. De collectieve reclame voor bier zal ook deze wintermaanden worden aangevat. Er zijn twaalf advertenties ontworpen, die de aandacht trekken door de prachtige foto's, welke alle het thema man-vrouw hebben. Het motto is „Bier is best voor beiden". De eerste zijn inmiddels al verschenen en op 1 maart a.s. zal de laatste worden ge plaatst. Ook Radio Luxemburg zal 's zondags van 12 tot 12.30 uur de aandacht blijven vragen voor het bier. 3

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 4