Proost Vergadering Ondernemingsraad 19 november 1957 Op dinsdag 19 november 19.57 kwam de Ondernemingsraad in vergadering bijeen onder voorzitterschap van fhr. Six van Hillegom. De voorzitter gaf bij de aanvang van de vergadering te kennen, dat hij het zeer op prijs stelt zelf de Ondernemingsraad te presideren. Door zijn ziekte in de maanden september en oktober was hem dit niet mogelijk geweest, zodat het hieraan te wijten is, dat de oorspronkelijke datum van deze vergadering is verschoven. De notulen van de vorige vergadering worden door de secretaris gelezen en door de aanwezigen Daarna herdenkt de voorzitter in enkele gevoelvolle woorden de heer E. Pilot, chauffeur! koetsier in Amsterdam en de heer J. M. Keyssers, stalwacht bij ons filiaal te Heerlen, die ons door de dood ontvallen zijn. Daar de heer A. Tasma op 31 december 19.57 met pensioen gaat, moet in de ontstane vacature worden voorzien. Krachtens artikel 13 lid 1 van het reglement wordt hij met ingang van 1 januari 1958 vervangen door de heer P. B. Beertsen, chef van de expeditie te Amsterdam. Vervolgens doet de voorzitter enige mede delingen over de bouw van een brouwerij in Jordanië, waarbij wij geïnteresseerd zijn. Hij zegt, dat wij ter plaatse zeer goed zijn ingevoerd, zodat aan het succes van een brouwerij, waarbij wij nauw betrokken zijn, niet getwijfeld behoeft te worden. Wel bestaan er in dat deel van de wereld politieke spanningen, maar deze zijn toch niet zo erg als de courantenberichten ons dagelijks willen doen geloven. Besloten wordt, dat zo spoedig mogelijk na 1 janu ari 1958 door de heren Verspoor en Mie- dema voor het personeel een lezing zal worden gehouden over het Nabije Oosten in het algemeen en over de brouwerij in Jordanië in het bijzonder. Over de brouwerij in Suriname is de voor zitter tevreden. Dank zij de goede kwali teit van het bier kan reeds nu gezegd Dat was het eerste woord dat bij ons op kwam bij het zien van dit plaatje. De bekende fotograaf Willem van de Poll kiekte deze jonge Westindiër juist toen hij op het punt stond een blikje Amstel te verschalken.

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 3