Het beste bier iiSL &acu> Hoeveel zorg de brouwer ook aan zijn pro- dukt besteedt, het hangt toch voor een goed deel af van degene die het tapt of het bier de klant de grootste voldoening geeft. Daarom is de Amstel Brouwerij van meet af aan een groot voorstander geweest van de Biertapwedstrijden, welke tot een jaar lijks terugkerend evenement zijn geworden. Natuurlijk is het bijzonder plezierig als iemand die in zijn zaak voor het biertap pen verantwoordelijk is, zich op de wed strijd onderscheidt; belangrijker is het uiter aard dat de zaak waar hij of zij werkt zich door de manier van bierverzorging onder scheidt. Op dit doel zijn dan ook de wed strijden gericht. De wedstrijden welke zijn gehouden, had den als eerste-prijswinnaars 37 teams en 33 eenmanszaken opgeleverd en met trots kunnen wij melden, dat bij de teams 14 Amstel-afnemers waren en bij de een manszaken elf. Van de 282 uitgereikte prijzen werden er 90 aan Amstel-tappers het best getapt uitgereikt. De prijswinnaars waren op 11 oktober j.l. naar Scheveningen gekomen, alwaar in de piste van het Circusgebouw aldaar de finale van de Lustrum-Biertapwedstrijd 1957 is gehouden. (Twee eenmanszaken waren ver hinderd om te komen.) Na een spannende strijd waarbij alle deel neemsters en deelnemers uitstekend vak manschap toonden, werden prijzen toege kend aan vier Amstel-biertappers. Bij de teams waren deze: M. J. Heinsber- gen en mej. H. J. Heinsbergen van café Heinsbergen uit Beek Donk (eerste prijs) J. Schiffers en H. Reuling van café-restau rant Schiffers te Heerlen (tweede prijs); de heer en mevrouw Kuiper van café De Poelebrug te Groningen (derde prijs). En bij de eenmanszaken ontving mevrouw G. J. Passier-Schotman van café De Wen teltrap te Amsterdam de vierde prijs. Onze hartelijke gelukwensen met het be haalde resultaat. Meer ruimte in Heerlen In het eerste nummer van Het Spongat" kwam een reportage voor over ons filiaal in Heerlen. Een van de foto's die erbij hoorden stelde een moestuin voor die was gelegen tussen de spoorbaan en de achterkant van het jiliaalgebouw. „Later", zo meldden wij toen, „zou daar een nieuw gebouw komen"Er waren toen plannen en grond. Nu staat het gebouw er en Heerlen zond ons deze foto. Zoals u ziet is de moestuin verdwenen en de loods is er verrezen Snelle treinen razen erlangs, een eenzame wagon staat klaar om geladen te worden. Heerlen leeft op bij zoveel ruimtevergroting 21

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 22