Mout - Kout ^kmstel lk ben er, zei ik. Fijn, daar sta ik van te kijken, sprak hij, en sleep een punt aan zijn pot lood. Neem toch een ballpoint, zei ik weer. Wie bent u? vroeg hij. Ik ben de man die er is, dat zei ik u toch al. U bent brutaal, dat bent u, zei hij streng. Het spijt me, zei ik en sloeg mijn ogen neer. en voor de rest, zei hij, ben je er nog lang niet. O, maar dat bedoel ik helemaal niet, haastte ik. Kijk, zei hij, dit is een groot bedrijf. Hij legde zijn pols horloge voor zich op tafel en greep een mes. Nu begon hij de kast te openen, lk keek geboeid toe. Wat sta je daar roer loos, zei hij. lk ben geboeid, ant woordde ik naar waar heid. Toen het geopende hor loge in zijn hand lag wees hij met het half- geslepen potloodpuntje in het binnenste. Dit raderwerk is als een bedrijf, het kan alleen lopen als alle radertjes op de juiste wijze in elkaar grijpen, legde hij uit, u bent een van die radertjes. Als u niet goed functioneert, werken de andere ook niet goed Een fascinerende gedach te, mijmerde ik, maar ik moet wel goed gesmeerd worden. Toen bestelde hij een Amstel pilsje. Wij hieven de glazen. Enige druppels van het glas vielen in het ge opende horloge. Hij zag het niet, verdiept als hij was in zijn bier met karakter. Heeft u het begrepen? vroeg hij. Ja, zei ik, maar hebben die andere radertjes het ook begrepen? Natuurlijk, zei hij, elk radertje weet wat er van hem wordt verwacht. Toen stond het horloge stil. U had een mooi hor loge, zei ik zacht. Hij keek verbijsterd naar de druppels die zich zachtjes in het uurwerk drongen. Het bier heeft het niet begrepen, lispelde hij, de volgende keer zal ik het inlichten. Reib Letsma Er is weer een nieuwe Amstelbier-grammo- foonplaat. Ditmaal wordt ons bier in twee calypso's bezongen door Jamaica Johnny, terwijl zijn Milagro Boys hem begeleiden. Hier zien we Jamaica Johnny, geconcen treerd wachten tot hij moet beginnen met zijn lied dat werd opgenomen te Hilversum in de studio van Philips Phonografische In dustrie. Het 45-toeren-plaatje is in een aan trekkelijke hoes gestoken en zal zeker bij dragen tot de verbreiding van onze naam. Dat hebben ook de platen gedaan welke in vroeger jaren in onze opdracht werden vervaardigd, zoals de ode aan het Amstel bier, door Bob Scholte gezongen op de wijze van het Jamboree-lied; Lust in je leven, gespeeld door The Ramblers met zang van Marcel Tielemans, met aan de andere kant Neem er een (tekst van onze collega Beekman). Max Woiski heeft ook calypso's gezongen op een Amstel-plaat en Benny Beson's Band heeft van Amstel High Life getuigd. 20

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 21