i Mijlpalen Het jaar 1957 is rijk geweest aan mijlpalen. Om er enkele te noemen: Op 2 januari was het dertig jaar geleden dat Jhr. Six van Hillegom zijn intrede deed in onze onderneming. Op 25 juni was het 55 jaar geleden dat een grote brand woedde die de mouterij in de as legde. Op 15 januari was het 85 jaar geleden dat ons bedrijf, toen nog De Pesters, Kooij Co. geheten, het eerste bier afleverde. De grootste jubilaris dit jaar was ons hoofdkantoor, dat in 1932 in gebruik werd genomen. Het was op de groei gebouwd, want alleen de begane grond was geheel afgebouwd en ingericht: meer had men toen niet nodig. Hoe in de afgelopen 25 jaar het administratief personeel is toegenomen, blijkt wel uit het feit, dat nu het gehele hoofdkantoor is bezet. Ook het grote gebrandschilderde raam van de wereldvermaarde Roer' mondse kunstenaar Joep Nicolas dateert uit 1932, Het siert de overloop van de trap naar de eerste verdieping en is aan de buitenzijde beschermd met een onbreekbare ruit omdat het nogal eens voorkwam dat de jeugd het raam met stenen beschadigde. De allegorische voorstelling van de bierbereiding wordt rechtsonder ge flankeerd door de spreuk „de dorst is goed om 'tgeen hem lesschen moet". Op 20 januari was de Bierwet veertig jaar oud. Het was ook twintig jaar geleden dat wij de stopen introduceerden. Zij heetten aanvankelijk Dubbele Stoop omdat stoop een oude inhoudsmaat van 1 is en onze stoop vijf liter bier bevat. Clinge Doorenbos maakte een aantal gedichtjes waarvan er steeds een meeliep in een grote advertentie. Hier is er een: Veertien dagen lang bewaarbaar? En het smaakt als van het vat? Prachtig schuimend tot het laatste? En niet duurder? Snapt U dat? Mooie mandflesch van vijf liter, A 11 ij d voor gebruik gereed Hoe dat kan? 't Is heel eenvoudig: AMSTEL STOOP, 't Is maar een weet. Even aan een knopje draaien En U tapt Uw eigen bier: Het vermindert ergernissen, Het vermeerdert bierplezier. 19

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 20