DE BIERWACHT MELDT: De 150.000ste reiniging werd op 12 juni j.l. verricht. Op 26 augustus kwam er een nieuw Bierwacht-rayon hij: Zuid-Holland. Het aantal rayons bedraagt nu achttien. Ondanks de minder gunstige (bier)- zomer is de bierconsumptie in ons land toch weer aaanzienlijk gestegen: januari t.m. oktober 1957 1.845.533 hl (zelfde pe riode 1956: 1.560.963 hl). De stijging be draagt ruim 18 procent. Nederland heeft in deze tien maanden 113.000.000 glazen meer gedronken dan in 1956. De verwachting is, dat er in 1951 twee maal zoveel bier in Nederland zal worden verbruikt als in 1949, het jaar waarin de collectieve biercampagne begon. Zoals u onmiddellijk zult hebben gezien staat hierboven de Arabische naam van de Jordaanse Brouwerij N.V., de Jordan Brew ery Ltd. Zeventien km van de Jordaanse hoofdstad Amman, op de weg naar de Syrische hoofd stad Damascus, ligt het plaatsje Zerqa, waar op het ogenblik wordt gewerkt aan de bouw van de hierboven genoemde brouwe rij, waaraan de Amstel Brouwerij haar medewerking verleent. In het juni-nummer van Het Spongat heb ben wij een foto afge drukt van de in Ara bisch gewaad gesto ken heer Abujaber, die president-commis- is van de Jordaanse Brouwerij, bij een be zoek dat hij bracht aan onze fabriek. Kort na dat bezoek is men in Zerqa met de bouw begonnen en op de hierbij gaande foto staat het bouwwerk afgebeeld, dat reeds zijn grootste hoogte heeft bereikt, In het tweede gedeel te van 1958 hoopt men de brouwerij ge reed te hebben waarin hoofdzakelijk pilsener in flessen zal wor den bereid. Jordanië is een heet land (zomertempera- tuur vaak 110-120 gr. F.) en water is er schaars. Daar er niet in Amman zelf gebouwd kon worden, moest elders een plaats worden gezocht en het spreekt vanzelf dat er voor al werd uitgekeken naar een streek waar water is. Zerqa ligt in zo'n streek, want daar zijn bronnen die voldoende water le veren voor de betrekkelijk kleine brouwerij, die evenwel veel water nodig heeft. Aan het hoofd van het bedrijf, dat aan vijftig Jordaniërs werk zal geven komt de heer Abujaber jr. te staan. Aan de weg van Amman naar Damascus heeft het gebouw van de Jordaanse Brou werij zijn hoogste punt bereikt. 12

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 13