AM STEL bovendien behoedt hij het kantoor voor grauwe eentonigheid door zijn opgewekt humeur en zijn altijd gerede humor. Van dit laatste noemt de heer de Groot enige sterke staaltjes: Toen een der heren, die niet bepaald over een weelderige haardos beschikt, door zijn vrouw werd verrast met gezinsuitbreiding, was het natuurlijk Koopmans die zich liet ontvallen: Een vos verliest wel zijn haren maar niet zijn streken Als tweede nam de heer Tournier, Chef de Bureau, het woord. Hij bedankte de heer Koopmans voor wat hij voor de brouwerij heeft gedaan en vond het prettig dat juist de heer Koopmans die in zijn werk en sociaal zulke goede prestaties heeft ge leverd, op de dag van de Arbeid zijn jubileum kon vieren. De heer van Heusden vertolkte de gevoe lens van de Inspecteurs, die overigens door alle aanwezigen, zonder uitzondering, wer den gedeeld. Met het rijdend-, kelder- en technisch per soneel onderhoudt de heer Koopmans al even prettige betrekkingen als op kantoor. Als Verbandmeester van het Filiaal heelt hij de wonden en verstrekt zijn patiënten als het even kan een dosis humor op de koop toe. Toen de Ondernemings raad in Amsterdam gekozen moest wor den, getuigde de benoeming van Koopmans tot voorzitter van het Stembureau te Rot terdam, van het vertrouwen dat hij aller wegen geniet. De heer Koopmans, die ondertussen een „dossier" van goede gaven had aangelegd (als wij goed zijn ingelicht zal het een fraaie naaimachine voor zijn vrouw wor den), sprak ten slotte een vlot en hartelijk dankwoord uit. Hij bedankte de heer Bosch die uit het donkere Zuiden was over gekomen voor het jubileum, en betreurde het dat de heren Roosdorp door droeve familie-omstandigheden niet in ons mid den konden zijn. Zijn toespraak vatte hij zelf samen in de optimistische woorden: „Op naar de volgende vijftien jaar met de hoop op een 40-jarig jubileum." Verder zouden wij met een kleine variant op het spreekwoord „praatjes vullen geen gaatjes" willen zeggen: „plaatjes vullen wel gaatjes" en U willen uitnodigen de foto's bij dit artikel aandachtig te be kijken. Zijn dit nu die harde, nuchtere zakenmensen? Neen, het zijn allemaal was echte Rotterdamse Amstel-mensen De directeur spreekt, v.r.n.l. de heren W. Ch. de Groot, J. A. H. Hengsteman en mevrouw en de heer Koopmans 8

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 9