Dankwoord van de Jubilaris v.l.n.r. de heren C. M. van Heusden, A. G. Tournier, Mr. P. A. W. M. Verbeek mevrouw en de heer Koopmans woensdag 1 mei 1957 het 25-jarig jubi leum mochten vieren van de heer E. Koop- mans. Dat van de traditionele jubileumviering op zaterdagmiddag in dit geval werd afge weken, vond zijn oorzaak in het feit dat de heer W. Ch. de Groot zich zaterdag naar Luxemburg zou begeven (waar hij de bergen nog altijd vrij steil vindt), ter wijl de 4de mei, dag van dodenherdenking, niet in overeenstemming leek met het bij uitstek feestelijk karakter van dit jubileum. Wanneer wij in Rotterdam een jubileum vieren, worden onder het waakzaam oog van mevrouw van den Bogert, echtgenote van de tegenwoordige werkmeester Henk van den Bogert, op verschillende plaatsen palmen uitgezet, te beginnen op het trap portaal, voor het geval de jubilaris de weg niet zou kunnen vinden, en verder in de koffiekamer op de eerste verdieping die voor deze gelegenheden keurig wordt aangekleed en overigens opvalt door enige liefdevol onderhouden aquaria, waarboven „Miss Holland" wat zonderling afsteekt. Onder de aanwezigen merkten wij in de eerste plaats op Meester Hengsteman (die weliswaar geen Meester in de Rechten is, doch veel meer weet), voorts de Directie van het Filiaal en ieder die zich voor het jubileum vrij had kunnen maken. Het was wel uitkijken en je gezicht in de plooi houden want in de menigte had zich tevens verdekt opgesteld de welbekende amateur smalfilmer A. J. van Gijzen Jr., hoofd van de contracten-afdeling van het Filiaal, die iedere nuance op de gevoelige plaat vastlegde. De traditie wil, dat de jubilaris op de grote dag „snippert" en met de directie auto, tesamen met zijn echtgenote thuis wordt afgehaald. Zo ook woensdag 1 mei. Als eerste om de jubilaris te huldigen nam de heer de Groot het woord, die in zijn toespraak als steeds de juiste harmonie tussen conventie en hartelijkheid wist te vinden. Gemakkelijk was het om prijzende woorden te spreken over deze jubilaris. De heer Koopmans namelijk, verricht niet alleen zijn werk als admini strateur van de geleende gelden en als correspondent op uitstekende wijze, maar

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 8