Vreemde eenden in de biff deze keer uit vele landen Wij hebben zoveel buitenlanders op de brouwerij gehad de laatste maanden dat het bijna ondoenlijk is om er een (of meerdere) uit te zoeken die in ons aller Spongat ge plaatst kan worden. Deze twee zijn Catherine Conway (Ierland) en Heinricht F. K. G. Meyer uit Hameln, Duitsland. Miss Conway was met een groep Air Lingus (Ierse Luchtvaartmij.) employees naar Nederland gekomen om iets meer van dit land en van de K.L.M. in het bijzon der, te leren kennen. Als secretaresse van de chef-inkoper (caterer) van een grote cantine( en van de luchthaven van Dublin) heeft juffrouw Conway al het een en an der met de brouwerij te maken gehad. Zij kende mijnheer Jac. Peters heel goed, ver telde zij, toen wij haar van het vliegveld gingen halen om haar, als buitenlandse, een beetje van onze fraaie stad te laten zien. Ons Amstel Bier is een graag geziene gast op de tafels van het vliegveld restau rant en in de cantine van het personeel. Een dag later hebben wij haar door de brouwerij geleid. Tijdens de rondleiding verviel zij van de ene verbazing in de andere. Zij had werkelijk gedacht, dat een brouwerij zó maar een klein fabriekje zou zijn waar men liefst in een grote ton wat bier stond te brouwen. Maar van zulk een enorme fabriek waar, zoals zijzelf opmerkte, alles schitterde van schoonheid, had zij toch nooit kunnen dromen. Toen zij ons bier eenmaal proefde (goed op temperatuur en door de vaardige hand van Kool in het glas geschonken) kon zij maar niet geloven dat het precies het zelfde bier was als ginds in Ierland. Volgens haar was het„het beste bier dat zij ooit had gedronken." Heinrich F. K. G. Meyer is voor ons een oude bekende. Wij zagen hem al vaak in de fabriek als hij voor de firma Bier- Meyer uit Hameln, Duitsland, een bier zending kwam afhalen. De heer Meyer jr. is 24 jaar en al tientallen malen in Am sterdam geweest. Hij heeft er zelfs een paar maanden gewoond; „Om het bier wat beter te leren kennen", vertelde hij lachend. Miss Conway houdt van Amstel-Bier Toen wij hem tegenkwamen (nu al weer ettelijke weken geleden) was dat echter tijdens een bijzondere gelegenheid. Hij kwam toen met grote aluminium containers (inhoud 5000 liter) naar Amsterdam om daarin het bier naar Duitsland te transpor teren. Op een treinwagon gaan drie, of vier van dergelijke containers naast elkaar. Op die manier kunnen grote hoeveelheden bier per trein worden vervoerd vanaf een plaats waar een normale wagon eigenlijk niet kan komen. De containers zelf worden van het stationsemplacement door Van Gend en Loos naar en van de brouwerij vervoerd, BierMeyer Jr. vond het maar wat prettig om de brouwerij weer eens terug te zien. Voor hem was zo'n reisje naar Amsterdam een uitje. Hij liet zich dan ook gewillig fotograferen voor een van die grote containers. Hoffotograaf J. Beek man heeft er een mooi plaatje van ge maakt. 21

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 22