Gisting Menselijke berichten uit ons bedrijf Jubilea Overleden De voorzitster verleende na voorlezing van bedoeld rapport namens de vergadering aan de secretaris-penningmeester onder dankzegging décharge voor het door hem gevoerde beheer. Daar geen tegencandidaten gesteld waren, werden de vaste leden H. J. v. d. Laan en F. Pinkster en de plaatsvervangende leden C. J. Meijer en B. A. Dammers, die zich allen herkiesbaar stelden, herkozen. Nadat de heer de Vries namens de ver gadering het gehele bestuur voor het door haar gevoerde beheer bedankte en zijn ver trouwen uitsprak in het door haar ge voerde beleid sloot Mej. Bosker na rond vraag en onder dankzegging de vergadering. Zaterdag 15 juni hadden wij de volgende jubilarissen in ons midden: Hendrik Hermanus VERWEIJ - geboren 2 april 1894 - gehuwd - 5 meerderjarige kinderen. Seder t28 juni 1920 d.i. 37 jaar in dienst als motorschipper, die nu al jaren, eerst gecombineerd met de vaart op Den Haag, later alleen met zijn maat, het vervoer naar Rotterdam verzorgde. Tot onze grote spijt moeten wij aan deze fees telijke bekendmaking toevoegen, dat Hen drik Verweij twee dagen na zijn jubileum, dat is maandag 17 juni, in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Wij hopen van harte dat hij vlug weer de oude zal zijn en zal kunnen genieten van de rust die hij verdiend heeft. Thomas TIJSSEL1NG - geboren 14 juni 1892 4 meerderjarige kinderen - waarvan hij er één binnenkort in de Verenigde Staten op gaat zoeken. Ook Tijsseling was motorschipper. Sedert 21 mei 1929, dus 28 jaar, in onze dienst. Hij was degene die met Beswerda in 1929 de vaart opende op Lltrecht. Johannes Wilhelm MANTEL - geboren 10 juni 1897 - gehuwd - 2 meerderjarige kinderen. Sedert 23 mei 1921, dus 36 jaar, in onze dienst, aanvankelijk als chauffeur en sinds 1940, nadat wij weer op paarden moesten overgaan, als koetsier. Mantel verzorgt de bediening van het Rembrandt- plein en omgeving, hetgeen door gebrek aan parkeerruimte met grote moeite ge paard gaat. Met Ben Hesseling verzorgt Mantel samen de stal. Wij willen niet op de dingen vooruitlopen, maar Mantel zal men missen op het Rembrandtplein, reken maar. H. SNEL - geboren 21 maart 1918. In dienst van de brouwerij sinds 1 juli 1932. Op 1 juli 1957 was de heer Snel 25 jaar bij ons bedrijf werkzaam geweest, en her dacht hij het ogenblik waarop hij als 14- jarige voor het eerst langs de fabrieks- portier stapte, op weg naar de expeditie. Ténslotte is er de heer N. H. R. van BERKUM, weliswaar niet zolang bij de Brouwerij als de drie andere jubilarissen, maar hij heeft zijn sporen verdiend, zoals overigens te lezen was in de brieven welke hij op 1 juli ontving van het gehele corps vertegenwoordigers die hem geluk kwamen wensen met zijn 10-jarig ROB-jubileum. De heer N. H. R. van Berkum is procu ratiehouder van de ROB-Verkoop Centrale en Verkoopleider van de Amstel Brouwerij. Op 6 juni 1957, op zijn 60 ste verjaar dag, overleed de heer G. L. Th. van 't Lam. De overledene is 37 jaar in dienst van de brouwerij geweest. Als bijrijder kwam hij bij de Amstel waar hij later koetsier-chauffeur werd. Onze directeur, de heer Six, legde een krans op de begrafeniswagen toen deze zich van de brouwerij uit in beweging zette. Wij willen op deze plaats graag nog eens ons leedwezen betuigen met mevrouw van 't Lam voor wie juffrouw Bosker een grote steun is geweest. 19

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 20