Ondersteuningsfonds voor werklieden in dienst van de Amstel Brouwerij N.V. Op maandag, 1 april 1957, des namiddags om 5.15 uur, werd de jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De agenda luidde 1. Opening. 2. Notuien vorige vergadering. 3. Financieel verslag van de secretaris-penningmeester. 4. Verslag van de kascontrole-commissie. 5. Verkiezing bestuursleden en plaatsvervangende bestuursleden. 6. Rondvraag. Het bestuur, bestaande uit De voorzitster Mej. H. A. Bosker De secretaris-penningmeester G. J. v. d. Garskamp H. J. v. d. Laan, 2e commissaris De vaste leden F. Pinkster, le commissaris A. Verloop De plaatsvervangende leden B. A. Dammers C. J. Meijer benevens 25 deelnemers waren bij deze vergadering aanwezig. Mej. Bosker opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Zij sprak haar genoegen uit, dat meer jongeren dan voorheen aanwezig waren. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, goedgekeurd en getekend. Mej. Bosker deelde naar aanleiding van het inde rondvraag van de vorige vergade ring beslotene om in de loonzakjes van alle deelnemers een rondschrijven in te sluiten voor een regelmatige vaste bijdrage aan het ondersteuningsfonds mede, dat daarover geen overeenstemming bereikt kon worden, zodat aan bedoelde afspraak geen gevolg kon worden gegeven. Het financieel verslag over 1956, waarvan aan ieder der aanwezigen een exemplaar was uitgereikt, werd daarna door de secretaris-penningmeester nader toegelicht. In 425 gevallen werden uitkeringen ver strekt tegenover 233 gevallen in 1955, ten-- gevolge waarvan de uitgaven in 1956 ruim 900,de ontvangsten over datzelfde jaar overtroffen. De heer Verhaar merkte naar aanleiding hiervan op, dat een dergelijke achteruit gang voor hem des te meer reden was het te betreuren, dat het in de vorige vergade ring gedane voorstel voor een regelmatige bijdrage door alle deelnemers geen door gang heeft kunnen vinden. Ook de heer de Vries sprak zijn teleur stelling en bezorgdheid hierover uit. Een dergelijke vaste bijdrage door alle deel nemers zou een belangrijk aandeel vormen om in moeilijke gevallen de weduwen, die nog geen 65 jaar zijn en geen A.O.W. ontvangen, extra te steunen. Mej. Bosker deelde mede, dat het bestuur grote aandacht besteedt aan de gepension- neerden en zo nodig in overleg met de Directie al het mogelijke voor hen doet. De financiële draagkracht van het fonds is namelijk zodanig, dat een regelmatige ondersteuning van de meest behoeftigen niet mogelijk is. De kascontrole-commissie, welke bestond uit de heren R. Aardema en P. Smet, bracht schriftelijk rapport uit, waarbij zij haar bevindingen omtrent het onderzoek der boeken over het afgelopen jaar had neergelegd. De commissie verklaarde daarin het kas boek met de daarbij behorende bescheiden te hebben onderzocht, het kassaldo per 29 maart 1957 te hebben gecontroleerd, de effecten met de effectenlijst te hebben vergeleken en deze na mondelinge toe lichting in volmaakte orde te hebben be vonden. 18

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 19