Amstelbier in vermomming Hoorns Hoorntjesbier ter ere van een 600 jarig bestaan Op feestelijke wijze heeft op woensdag 19 juni het Amstel-Unicornbier (speciaal voor de Hoornse feesten gebrouwen) zijn intrede in de stad gedaan. Voorafgegaan door het fanfarecorps „Crescendo" kwam de ronde Ben Hesseling (44 jaar in dienst van onze brouwerij) op de bok van zijn bierwagen voor het stadhuis aanrijden, waar op het bordes de Burgemeester Mr. B. R. Canneman, onze directeur, de heer Six, wethouders en genodigden op de in tocht van het nieuwe bier stonden te wachten. Later bracht Ben het eerste zespak Uni com naar de raadszaal waar de heer Six het officieel (hij schonk zelf de eerste glazen) aan de burgemeester overhandigde, tegelijk met een fraai portret van een van zijn voorvaderen ook een burgemeester van Hoorn Jan Pietersz. Berckhout (1510-1587). Intussen werd het eerste vat van dit kos telijk Unicornbier door de heer D. Aartse Tuyn aangeslagen en was het bier, prach tig op temperatuur, in de raadszaal ge serveerd. Zo konden wij er getuige van zijn dat de bekoorlijke meisjes van de mode-salon Piels-Broekhuysen op de Gouw nummer 14, in oud-Hollands costuum en op sierlijke, vilten muiltjes de gasten voor zagen van een koele dronk. Voorafgegaan door mevrouw Piels-Broekhuysen stapten zij even later nóg eens de raadszaal binnen waar Nel, Coby, EUy, Betty, Tiny en Atie de aanwezigen een kleine herinnering (een zespak Unicornbier) namens de Amstel- Brouwerij aanboden. Achter de schermen van deze feestelijkheid stond een dappere ploeg Amstel-mensen die allen met elkaar, de heren van Berkum, van der Doll, Teerink, Nooy, en de af deling Publiciteit, de Unicorndag tot een De Unicorn - feestmuziek 14

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 15