De ondernemingsraad door A. Tasma Critiek Op 3 juni j.l. opende de voorzitter, Jhr. Six van Hillegom, de eerste vergadering van de Ondernemingsraad na de installatie op 29 november 1956. Na een korte in leiding werd eerst het plotseling verschei den van de heer G. L. Th. 't Lam, een onzer oudste en vertrouwdste chauffeurs- verkopers herdacht. Daarna werd tot secretaris van de Raad benoemd de heer Mr. J. C. Bossard, die daarop ter vergadering verscheen. Verder werd het reglement zoals dit door de bedrijfscommissie voor de bierbrouwerij is goedgekeurd, door de vergadering bekrach tigd en door loting een rooster van af treden der leden opgemaakt. Een der leden, de heer J. W. Mantel, ter vergadering aanwezig, zou per 15 juni met pensioen gaan zodat hierdoor een vacature ontstond, die overeenkomstig het bepaalde in art. 13 van het reglement zal worden ingenomen door de heer M. Nuwenhof, die na de heer Mantel bij de verkiezing de meeste stemmen op zich heeft verenigd. De Ondernemingsraad bestaat dus thans behalve de voorzitter uit de volgende leden, achter wier namen tevens vermeld is het aantal jaren dat zij zitting hebben C. P. Verhaar (2), J. de Lang (4), M. Nuwenhof (4), J. Woudboer (2), L. M. Spijker (4), B. A. Dammers (2), H. de Vries (2), J. Broers (4), G. Blan- kestijn (2), A. Nooy (2), K. E. Meyer (4), K. Kramer (2), A. Tasma (4), J. Schermelé (4), T. H. Veenings (2). Vervolgens doet de voorzitter enige mede delingen naar aanleiding van het verslag over het boekjaar 1956, waarvan het voor naamste was, dat door de grote stijging van de kostprijs de verhoogde omzet nauwelijks invloed heeft gehad op het winstcijfer. De toeneming van de kosten van de brouwe rijen is zodanig, dat de Minister van Economische Zaken na langdurige onder handelingen heeft toegestemd in een bier prijsverhoging, die per 1 mei j.l. is inge gaan. Dan gaat de voorzitter over tot het doen van een verslag van zijn reis naar de Verenigde Staten en de West. Hiervoor zij verwezen naar hetgeen hierover al in dit blad is geschreven en nog zal volgen. Hierna komen uit de vergadering enige opmerkingen over de reclame voor het bier en in 't bijzonder ook over de reclame uitzendingen via de zender Luxemburg waarvan sommigen de doeltreffendheid be twijfelen omdat de uitzendingen slecht doorkomen. Een thans plaatsvindend opinie-onderzoek zal moeten uitwijzen hoe de resultaten in werkelijkheid waren. Ook enige andere commerciële aange legenheden worden bij de rondvraag ter tafel gebracht. Ten aanzien van „Het Spongat" is er ook nog al enige critiek en wordt de wens geuit de redactieraad bekend te maken. Wat de fabriekskern en de vertrouwens commissie betreft wordt besloten dat deze zullen blijven bestaan voorzover de leden zitting hebben in de Ondernemingsraad, opdat zij. de kleine dagelijkse kwesties kunnen bespreken. Ter sprake komen de ouderdomspensioenen ten aanzien waarvan wordt opgemerkt, dat dit onderwerp thuis hoort bij de Pensioen raad. Komt men daar tot concrete gedach ten dan kunnen deze ontvouwd worden in de Ondernemingsraad. Alvorens de vergadering te sluiten richt de voorzitter enige hartelijke woorden van dank en afscheid tot de heer Mantel, die, als reeds vermeld, met pensioen is gegaan en dus voor de eerste en tevens laatste maal een werkvergadering van de Onder nemingsraad heeft medegemaakt. Zijn woorden worden met applaus van de ver gadering onderstreept. Daarna wordt de vergadering gesloten en de volgende vastgesteld op 3 september a.s. AANTEKENING VAN DE REDACTIE Wat betreft de redactie-raad kunnen wij onze lezers verwijzen naar het mei-nummer waarin alle leden werden genoemd in de eerste kolom, pagina 2. 13

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 14