(even groot als de hierboven genoemde New Yorker hotels) bevat méér dan drie duizend kamers, daarbij rekenen wij dan nog niet eens de winkelgalerijen, de tien tallen verschillende bars, restaurants, dak tuinen en night-clubs die in een dergelijk gebouw onder dezelfde directies zijn on dergebracht. Dergelijke ondernemingen zijn naar onze maatstaven zo fabuleus groot dat wij geen Europees vergelijkingsmateriaal bij de hand hebben. Een president daarvan is hetzelfde als een directeur van een grote industrie en beheerst in veel gevallen meer dan een van dergelijke ondernemingen. Later op de middag woonden de heer en mevrouw Six een receptie bij in de Neder landse Club waarbij o.a. aanwezig waren de Nederlandse Consul Generaal Jonkheer Mr. H. Th. A. M. van Rijckevor;el en ver der alle topfunctionnarissen uit de Neder landse zakenwereld (Philips, K.L.M., Hol land Amerikalijn en vele anderen). Vrijdag 22 en zaterdag 23 januari: deze beide dagen heeft de heer Six benut om in zijn functie van president-commissaris van de Deli-Maatschappij een tabaksplantage in Hartfort (Connecticut) te bezoeken. Maandag 23 februari: lunch met de distri butors (agenten) van de Amstel American Corporation uit New York, Long Island en New Yersey. Dinsdag 26 februari: interview met de vak pers waaronder bladen als; Beverage Times, Beverage Media, The Server, World Re- view of Hotel and Travel en de Weekly Letter For The Beverage Industry. Woensdag 27 februarilunch met de direc tie van de Amstel American Corporation waaronder de heren H. L. Renfield, Pieter J. Kooiman, Norbert L. Roesier, Sydney White (manager director) en mr. J. Elink Schuurman. De heer Th. Cremer was door Robert F. Wagner en de heer Six

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 9