niet de helft van het Spongat misschien, maar toch nog teveel om de andere arti kelen ook nog te plaatsen. En dat is toch jammer. Dinsdag 19 februari: lunch met Prins Aschwin (broer van Z.K.H. Prins Bern- hard) en de heer Rousseau, beide directie leden van het beroemde Metropolitan Mu seum. Woensdag 20 februari: aanbieding van een authentieke kaart van de stad Amsterdam uit de tijd, dat een van de voorvaderen van de heer Six burgemeester van onze stad werd; deze kaart, die werd vervaar digd door een van de beroemde gebroeders Blaauw, dateert uit het jaar 1647 en werd ter gelegenheid van het bezoek van de heer Six door deze aangeboden aan de burge meester van New York, Robert F. Wagner. In de namiddag werd onze directeur ge ïnterviewd door enkele verslaggevers van het bekende weekblad Newsweek. Naast het publiceren van twee foto's op een waar van de heer Six in dezelfde houding staat als zijn voorvader Jan Six 1 (door Rem brandt vereeuwigt in 1654), zei Newsweek van dit bezoek: „...Jan Six houdt ervan om over zaken te praten, vooral als die zaken bierzaken zijn; ik (de heer Six) wil daarbij niet zeggen, dat het Amerikaanse bier niet goed is, maar de speciale smaak, het ken merk van goed bier, wordt toch alleen verkregen door het op onze (Hollandse) manier te lageren en maandenlang te laten rijpen..." Donderdag 21 februarilunch met de leden van de Hotel-Association van New York. Aan deze lunch zaten alle presidenten en vice-presidenten van de grote hotels aan. Onder hen de directies van Barbazon, Waldorf-Astoria, Plaza, St. Moritz, Savoy, Plaza etc. U mag daarbij echter als Neder lander en gewend aan hotels als Krasna- polsky in Amsterdam, Atlanta in Rotter dam, Pays Bas in Utrecht niet aan hotels denken met enkele honderden kamers, en kele duizenden zou beter op zijn plaats zijn. Om snel een voorbeeld te noemen waarvan wij zeker zijn dat wij ons niet vergissen; het Stevens Hotel in Chicago Maandag 25 februari: Lunch met de heren agenten 7

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 8