sneed een ijzige wind over het havencom plex tot ver op de rivier. Aan de overkant, bij de pieren van de Cunard- en de United States Lines, was het nog stil. Jammer," verzuchttte hij toen; „Het zou een fraai welkom zijn geweest als de brandweer- boten hun hoge fonteinen de lucht in had den gespoten, zoals zij dat altijd doen als een nieuw schip op haar eerste vaart de haven van New York aandoet. Maar daar was nu allemaal niets aan te doen; de staking heeft het plezier bedorven. Toch, ondanks de koude en het lange wachten, was het een grootse aanblik om de „Staten dam" langzaam naar de kade te zien glij den waar zij zich uiteindelijk, als een ver moeide reuzin, tegen de wal vleide en tot rust kwam. Zelfs het handjevol aanwezige persmensen kon een enthousiast applaus niet onderdrukken. En die zijn toch wel wat gewend in een stad als New York", voegde de heer Schuurman er lachend aan toe. Daarmee echter was de eerste New York- vaart van de „Statendam" beëindigd en het bezoek van de heer en mevrouw Six be gonnen. Wij hebben de heer Schuurman daarop ge vraagd om ons het een en ander te vertel len van dit bezoek aan de Verenigde Sta ten. Hij raadpleegde daarbij zijn notitie boekje waarin alle belangrijke afspraken van die weken stonden vastgelegd. Toen kwam hij tot de conclusie dat een uitge-i breid verslag te ver zou voeren; „U zou er het halve Spongat mee vol kunnen schrijven", meende hij lachend; en dat is toch ook niet de bedoeling. Wij konden V het daarmee roerend eens zijn en beperk ten ons dus tot een overzicht dat de heer Schuurman ons welwillend afstond van alle belangrijke bezoeken welke de heer en me vrouw Six hebben afgelegd. Wel vertelde hij ons nog van de indrukwekkende rit door de Holland-tunnel welke iedere passa gier van de Holland-Amerikalijn moet ma ken als hij pas aankomt. In het hotel Savoy-Plaza, op de hoek van de wereldberoemde Fifth Avenue en de 58th Street kregen zij de suite 22708 De (Amstel) tafel gepresideerd door Z.K.H. Prins Bernhard 5

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 6