Bier in blik Excursies Gisting dat er nog steeds geen eerste vergadering heeft plaatsgevonden en dat de leden van de OR bij het ter perse gaan van d'it nummer) nog altijd met twee leden aan gevuld moeten worden. Wat de samenstelling van onze OR en de Redactieraad betreft ik heb daarmee tot het laatste gewacht moet ik wel be kennen dat het een fout mijnerzijds is. Toen nummer 2 van ons Spongat werd op gemaakt kwam ik een paar alinea's plaats ruimte tekort en heb daarom de leden van de OR van mijn copy lijst je geschrapt in de veronderstelling, ten onrechte dus), dat iedereen op de fabriek wel wist wie daarvan deel uitmaakten. Ik stel er dan ook prijs op om deze fout openlijk toe te geven en haar op deze plaats te herstellen; tot en met 24 april 1957 was de samenstelling van de OR als volgt: jonkheer Six, voorzitter, G. Blankestijn, A. Nooy, K. E. Meyer, K. Kramer, A. Tasma, J. Schermelé, J. de Lang, W Mantel, J. Woudboer, L. M. Spijker, B. A. Dammers en H. de Vries. De samenstelling van de Redactieraad: Mej. H. A. Bosker, C. A. Verhaar, G. Ch. Nieuwendijk, G. A. Poelenije, A. F. H. M. Smelt, A. WAlbers en G. M. Swinkels Bij het in de handel brengen van Bier in Blik door onze brouwerij, heb ik reeds verschillende malen van kennissen en vrienden, die weten dat ik bij de Amstel werk, vragen gekregen over dit nieuwe pro duct. Zo werd mij onder meer gevraagd of wij misschien een mislukte exportorder hadden, die we nu op de binnenlandse markt trachten te „spuien". Ook heb ik de vraag gekregen, of het bier geen bijsmaak krijgt wanneer het in blik wordt bewaard. Misschien kunt U eens iets vertellen over ons bier in blik, zodat andere lezers, die misschien dezelfde vragen te horen krijgen, weten wat ze er op moeten antwoorden. Met dank voor Uw moeite, R.M. Bravo. Dergelijke vragen moesten er meer uit de bus komen. De heer R. M. had natuurlijk gelijk toen hij aannam (als van zelfsprekend) dat het hier niet ging om een partij export-bier dat wij zo nodig moeten spuien. In tegendeel, het gaat hier om een nieuw product voor de Hollandse markt. De Amstel is daarmee de eerste ge weest en heeft als zodanig een ruime voor sprong op de andere brouwerijen. Ook wat de smaak betreft is hier geen sprake van bliksmaak; het bier komt im mers niet met het blik in aanraking. De binnenkant van de blikken zijn driemaal bedekt met een speciale soort hars, waar door het onmogelijk is om een bliksmaak te proeven. Ook het dekstel is met deze harsen bedekt zodat, na het felsen, het bier aan alle kanten is ingesloten door drie lagen van deze speciale harssoort. Wij hebben talloze briefjes (en telfoontjes) op de redactie gekregen om aan te zeggen dat de excursies voor het personeel een groot succes zijn. Het is natuurlijk ondoen lijk om elk van deze briefjes hier af te drukken of om de namen (initialen) te geven van hen die ons hebben gebeld. Wel wilden wij hieraan nog toevoegen, dat onze sociale werkster mejuffrouw Bos ker, in de naaste toekomst excursies wilde gaan verzorgen voor de dames van onze werknemers. Het is misschien het verstan digste om in deze zaak direct contact op te nemen met juffrouw Bosker en aan haar de namen op te geven van hen, wiens vrouw een kijkje wil komen nemen in ons bedrijf. Het is ons ter ore gekomen dat de heer J. Beers van de afdeling Bottelarij op 9 april 1.1. met goed resultaat een ernstige hartoperatie heeft ondergaan. Wij wilden niet nalaten de heer Beers op deze plaats van ganser harte een spoedig en algeheel herstel toe te wensen. 2

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 3