De sfeer "....foreign air" Industrie en.... kelder is daarbij voor de ware fijnproever een lust voor het oog. De trap naar de eerste etage, naar het werkelijke hotel dus met zijn vier één persoonskamers en idem zoveel twee-per soonskamers -compleet met huistelefoon, douche, warm- en koud stromend water is gemakkelijk te bereiken en door een frisse kleur opgevrolijkt. Op de eerste etage bevindt zich nog een grote feestzaal van 16x8 meter waarin plaats is voor om en nabij 180 personen. Laatstbedoelde zaal was op de middag van de opening geheel gevuld met genodigde, collegae van de eigenaar, de heer Ph. van Opbergen, en tal van andere geïnteresseer den. Omstreeks vier uur verscheen burge meester Mr. M. H. Kwint om de officiële opening te verrichten. Onze directeur, de heer van Marwijk-Kooij nam als eerste het woord en leidde op geestige wijze de offi ciële opening van de burgemeester in. De heer Kooij prees o.a. het initiatief van burgerij en industrie die welwillend had den medegewerkt bij de totstandkoming van dit fraaie hotel. Verder richtte de heer Kooij het woord tot de heer Mr. Van Voorst van Beest, adjunct directeur van de brouwerij, onder wiens kundige leiding dit bouwwerk was uitgegroeid tot een smaak vol geheel. Ook de architect de heer W. H. J. Hosemans, de binnenhuisarchitect de heer Schönau en de heer Teerink van onze afdeling restaurant-inventaris werden in de speech van de heer Kooij aangehaald als steunpunten bij de totstandkoming van de bouw. De kok enerverende dag. Het is te gek dat deze mensen naar Haarlem of zelfs Amsterdam moeten reizen om een behoorlijk onder dak te vinden. IJmuiden is zwaar bescha digd tijdens de oorlog," zei de heer Kooy; „het maakt zich nu op om de gevolgen van de oorlog geheel en al te overwinen". De heer Kooy legde daarbij de nadruk op de grote industrieën in de omgeving van IJmuiden, industrieën die van het grootste belang zijn voor de economische welvaart van ons land. „De bezoekers van deze enorme fabrieken moeten toch een plaats vinden om het moede hoofd ter ruste te leggen als zij terugkeren van een Burgemeester Kwint zei daarop aanslui tend „De sfeer in IJmuiden is er een van foreign air", daarbij doelende op het feit, dat in de havenplaats als IJmuiden vele buitenlanders voor kortere of langere tijd verblijven. Ook legde de burgemeester de nadruk op de dringende behoefte aan hotel ruimte en juichte het initiatief van de Am- stel Brouwerij ten zeerste toe. Tenslotte zei hij, dat de sfeer in een hotel er een van gastvrijheid en vriendelijkheid moet zijn: „Met Royal is men in deze opzet geheel en al geslaagd". 22

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 23