I I De fabriek zijn machines houdt. Wij kregen door deze prettige ontvangst ook minder de idee, dat wij op een ongelegen tijd het filiaal waren binnen komen rijden. Iedereen in Hengelo stelde ons zoveel mogelijk op ons gemak; met Turkse vriendelijkheid. Tenslotte hebben wij ook de Jel-fabriek in ogenschouw genomen. Het zag er keurig uit. Om van de grond te eten. Die grond was overigens wit-betegeld, evenals de muren. Alles om zoveel mogelijk de hygiëne te handhaven; iets, dat onder bepaalde om standigheden en in sommige fabrieken wel eens te wensen over schijnt te laten. Niet zo bij Amstel of een van zijn combinaties; daar ziet alles eruit om door een ringetje te halen. Dat moet ook. In de fabriek stond alles keurig opgesta peld daar waren kratten vol van het kostelijk Jel-vocht, de lege flessen en natuurlijkde volle flessen aan de andere kant van de lopende band. De lichte tegels en de blinkende machines gaven deze afdeling een toon van efficiën tie en frisheid. Juffrouw Endeman Volle aandacht voor hefwerk Later, nadat wij de fabriek bezichtigd had den, hebben wij gewoonte getrouw nog een bezoek gebracht aan een van onze afnemers ter plaatse. Allereerst was daar natuurlijk het fameuze 'n Zoern, dat onder de leiding van de heer J. ter Horst sinds 1956 goed begint te lopen, 'n Zoern ligt vlakbij het filiaal. Wij konden zo overstappen en de baas nog eens de hand drukken. Met de heer P. Kranenberg waren wij al eens eer der in die nieuwe zaak geweest. Toen ging het echter om de agenten-vergaderingen, en zaten wij in een van de gezellige bij- zaaltjes van die nieuwe exploitatie. Daarna hebben wij met het Amstel-Hotel onze rij besloten en zijn wij in onze auto gestapt en een prachtige weg afge reden, via Velp naar Utrecht en vandaar naar huis. Dat wij in de richting van de kust reden hebben wij 's avonds ook wel gemerkt. Even buiten Utrecht begon het te hagelen van jewelste, zodat wij werkelijk blij waren toen wij door de druipende voorruit, in de verte de lichten van ons goede Amsterdam op zagen duiken. Oost West, maar thuis is het toch maar het beste. Vooral met zulk weer. 19

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 20