De feiten De mensen .Jel-werkers kijkt zij over het beekje, dat langs de brouwerij stroomt en aan welks oever kleine struiken zijn geplant die het uitzicht des te vriendelijker maken. Juffrouw Ende man bleek bovendien (zoals alle vrouwen) zeer gesteld te zijn op een persoonlijk cachet. Te dien behoeve had zij de muren van haar kantoor „behangen" met enkele fraai verzorgde klimop-planten die een lust voor ons (bezoekers) oog waren. Inmiddels was het middaguur aangebroken; het uur, waarop iedereen de innerlijke mens moet sterken; ook de werkers van ons filiaal. Maar de heer Weegink stond erop om ons verder rond te leiden, ons het bedrijf in haar geheel te laten zien voor hij ging lunchen. Wij willen dan ook niet nalaten om de heer Weegink voor deze bereidwilligheid te danken, en vooral mevrouw Weegink een Spongroet toe te wuiven. Het is voor een huisvrouw nu een maal niet prettig om iets op te warmen wat zij met liefde en plezier heeft klaar gemaakt. Ook de heer M. Blankenstijn werd van zijn middageten weggerukt om ons zijn dier bare machines te laten zien. Hij deed dit met bijzonder veel animo omdat hij van werkkamer gefotografeerd en hem enkele vragen gesteld. Bij die gelegenheid ver telde hij ons dat het filiaal Hengelo dat een frapante gelijkenis vertoond met ons filiaal in Heerlen ook beschikt over een oppervlakte van om en nabij de 3.000 vierkante meter ruimte; dit, incluis de par keerplaats, de Jell-fabriek, de kantoren en de andere werkplaatsen. Verder vertelde ons de heer Vlaskamp, dat hij de beschik king had over een wagenpark, dat bestaat uit3 luxe automobielen, 1 reserve-auto- mobiel, 1 bestelwagen, 1 ijswagen, 3 Bed fords en 2 Chevrolets. Een niet onaanzien lijk materieel dus. Dit filiaal beschikt ook over een eigen ijs fabriek (zoals Heerlen) waarin pet etmaal 680 staven worden geproduceerd. Later heeft de heer Vlaskamp, die nog steeds druk bezig was met een bespreking met de heer R. van Marwijk-Kooij, ons aan de heer J. R. Weegink voorgesteld. De heer Weegink die sinds 1 januari 1940 in dienst van de brouwerij is heeft ons verder door het bedrijf geleid. Zo belandden wij allereerst in het vrien delijke kamertje van de typiste, mejuffrouw J. H. F. Endeman. Vanaf haar schrijftafel Vrolijke 18

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 19