Ons bolwerk in bet Oosten Hengelo een bloeiend bedrijf In het oosten gaat de zon op. Die aloude gemeenplaats bleek maar al tezeer waar te zijn, toen wij vanuit het grauwe noorden komende over 's heren wegen voortspoedden op weg naar Hengelo om daar ten behoeve van ons Spongat natuurlijk de heer B. Vlas kamp te ontmoetten, die ons door zijn bedrijf zou leiden. Toen wij de nevelflarden bij Assen een maal achter ons hadden gelaten werd het steeds zonniger. In de auto begon het warm te worden. Na een uur al hadden wij onze overjassen op de achterbank ge- gooid; weer een half uur later, lagen onze colbertjes daar keurig naast gevouwen. Tenslotte zijn wij Nederlanders keurig op onze kleren. Over de rit die zonnige morgen zouden wij graag nog wat uitweiden; helaas heb ben wij daarvoor niet genoeg plaatsruimte. Wel willen wij hier nog aan toevoegen, dat wij verbaasd stonden over zoveel moois. Eigenlijk moeten wij tot onze schaamte bekennen hadden wij dat ge deelte van ons goede vaderland nooit eer der gezien. Wij hadden daar spijt van en namen ons vast voor om bij de eerst voor komende gelegenheid die achterstand in te halen en in ons oosten eens een paar „snip perdagen" door te fladderen. Goed dan. Het zonnige Hengelo zag er fleurig uit, ondanks de kille wind en de kale bomen. Op het filiaal werden wij door de direc teur, de heer B. Vlaskamp, allerhartelijkst ontvangen. In gezelschap van de heer Ir. R. van Marwijk-Kooij hebben wij de directeur van ons filiaal in zijn ruime, efficiente De heer B. Vlaskamp 16

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 17