I r- De mensen Overal was het koud die dag; het ergste in het Noordelijke gedeelte van ons land. Vanaj de Afsluitdijk kwam een nijdige, scherpe wind over het Friese en Groninger landschap waaien, dwars door alle jassen heen. Of ze het er om gedaan hadden weten wij niet, maar toen wij op het Lopende Die arriveerden waren wij blij dat er een extra electrisch kacheltje brandde. De opzet van onze bezoeken aan de ver schillende filialen kent u allemaaleen overzicht geven van het filiaal in de di verse steden, zodat andere Amstelmensen ook eens zullen weten hoe het er daar uit ziet. Trouwens, in de afgelopen weken heb ben wij talloze verzoeken gekregen om de 9 Mm Jurien serie, die begon met het filiaal Heerlen U herinnert het zich nog wel? voort te zetten. Dat er de vorige maand niets van is gekomen was de schuld van de jaarwisse ling; er moesten in die aflevering van ons aller Spongat een aantal artikelen, die een vreemd figuur zouden slaan (met het oog op de data die allen op of omstreeks 1 ja nuari vielen) in het maartnummer. Vandaar dus dat wij de reportagedraad hier pas weer opnemen. Deze keer zal het zonder onder brekingen gaan. Goed dan; toen wij op het filiaal aankwa men werden wij verwelkomd door de heer B. Helms, directeur van onze afdeling Gro ningen. De heer Helms is de opvolger van de heer J. de Haan die nog maar kort ge leden met een eclatant feest afscheid heeft genomen van onze Directie en zijn eigen naaste medewerkers wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Helms was het die ons het hele filiaal heeft rondgeleid en ons heeft voor gesteld aan zijn medewerkers. Daar wa^j als eerste de heer B. J. Rengelink een* oude getrouwe overigens die al lange jaren in onze dienst is. De heer Rengelink is vader van twee stevige zoons, een ge boren Winterswijker, getrouwd met een Friese vrouw, in feite Utrechtenaar, maar nu in hart en nieren een (Amstel) Gronin ger. De heer Rengelink is bureau-chef van hét filiaal en wordt als zodanig bijgesöan door Harm Hazelhoff, een jonge, frisse Groninger. Harm is sinds 21 juni 1954 in dienst van de brouwerij en zo'n beetje het manusje van alles; hij kan niet alleen de

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 4