L Een goede tip A V\ $7 A P.S. Dat kunsthoekje van de heer A. K. hoeft toch geen hoekje te worden van cri- tieken, zoals U het heeft opgevat. Ik ge loof tenminste niet dat dit de bedoeling van de heer A. K. was. Ik maak er uit op, dat het alleen maar de suggestie bevat tot het bespreken van de Kunst met een grote en met een kleine K. Och mevrouw, wat moeten wij nu nog zeg gen. Wij zijn toch geen kinderen meer die alles zo letterlijk nemen. Er is niets moei- lijkers dan de woorden zó te interpreteren als zij bedoeld zijn. En bovendien: een woord bevat meestal meer dan een enkel begrip. Was dit niet zo, dan zou ons mooie Nederlands een pieredode taal worden. Maar terzake: Mies Bouwman heeft enkel ernaar een luchtige poging gedaan om alle ydorre gebeurtenissen die met de Kerstinko pen en het bakken van de oliebollen samen hangen, een grappige tint te geven. Ons inziens is zij daar wonderwel in geslaagd. Wij kunnen er u van verzekeren, dat vele Spongat-lezers, met genoegen uitkijken naar haar tweede verhaal. Als mevr. Bouwman het dan heeft over én de bakker, én de melkboer die kaartjes afgeven, och me vrouw, dan is dat alleen maar om haar zin meer kracht te geven, om de situatie wat scherper te doen afsteken, kortom: zon der enige bedoeling om iemand te kwetsen. Zo ook met het noemen van de naam Courts-Mahlerals U de werken van deze schrijfster al las toen U vijftien was me vrouw, dan zeggen wij niets meer. Maar er zijn toch echt mensen die Courts-Mahler lezen als zij wat ouder zijn. Tenslotte dit: U maakt tot mijn grote ver driet dezelfde denkfout als de heer A. K., immers bespreken is toch hetzelfde als cri- tiek geven. Of wilde U dat wij de inhoud op zouden sommenDat kan natuurlijk, maar het lijkt mij niet prettig voor de men sen die een boek nog willen lezen, een ballet willen gaan zien of een avondje naar de bioscoop willen. De Redactie. Na het overlijden van de Amstel Echo zo mag ik het toch wel noemen, want dat blad was geen lang bestaan beschoren is dan geheel onverwacht een nieuw (Am- stel)orgaan verschenen. Ik hoop van harte dat het Spongat langer zal leven dan zijn voorganger en dat is alleen mogelijk als er steeds voldoende copy aanwezig is. Nu wil ik graag een steentje daartoe bijdragen door het doen van een suggestie; zou het niet mogelijk zijn om reportages te geven van die bedrijven waarvan onze brouwerij b.v. haar grondstoffen betrekt? Ik denk daarbij niet alleen aan de landbouwpro ducten die in ons bedrijf verwerkt worden, maar ook aan flessen-, kisten-, en kratten- fabrieken. Er is immers zoveel te vertellen. Zelfs over de Limburgse mijnen kunt u 'n verhaal schrijven; wij hebben daar vroeger toch onze steenkool van betrokken. En hoe denkt u over scheepvaart (vrachtvervoer naar exportgebieden), en luchtvaart, en de scheepsbouw? Zou het niet prachtig zijn om daar bij tijd en wijle eens iets over te schrijven? C.V. Een goede tip, mijnheer. Op dergelijke wijze blijft het Spongat draaien en V heeft iets te lezen. Het was inderdaad een goed idee van u om ons die brief te schrijven. Wij gaan er direct werk van maken. Meer van die brieven mijnheer, véél meer graag. De Redactie.

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 3