1 X X Wanneer men, zoals bij de D.B.B.B., werkt in een groot verband, wanneer na een ramp honderden, soms duizenden redders in een groot gebied aan het werk zijn, krijgen de werkers een gevoel van gerustheid, als zij weten, hoe dit „eerste hulpleger" in elkaar zit, wie er werken, wat zij doen en hoe het onderling verband is, in één woord, als zij de organisatie van het geheel kennen. Wij moeten dan dadelijk twee dingen onder scheiden a) de overheids-organisatie („van boven af") en b) de zelfbescherming („van onder af"). Wat de overheids-organisatie betreft, het volgende. Over het doel van de organisatie heb ik U hiervoor al het een en ander gezegd. In het kort is de opbouw van de D.B.B.B. 1. Minister van Binnenlandse Zaken met onder zich een coördinatiecommissie een centrale instantie B.B.B. en een hoofdafdeling operatiën. 2. Hoofdafdeling operatiën met onder zich de hoofden van de Districten I, II, III enz. 3. Hoofddistrict I met onder zich de regio nale commando's Noord, Oost, Holland enz. 4. Regionaal commando Holland met on der zich de provinciale commando's Nrd. Holland, Zd. Holland, Amsterdam enz. 5. Commando Amsterdam met zijn Hoofd B.B.B.wijkposten, blokposten, bedrijfs- bescherming en bedrijfszelfbescherming. Naast de plaatselijke inzet, bij rampen en dergelijke, van de B.Z.-, Blok-, Wijk- en Gemeenteploegen kunnen worden ingezet voor alle gebieden de R(ijks) M(obile) C(olonnes). In totaal heeft de regering nu de beschikking over 11 rijdende en 1 va rende R.M.C.-brandweer, elke R.M.C. be staande uit 48 spuiteenheden, 48 materiaal wagens en 338 manschappen; 5 R.M.C.- medische dienst, elke R.M.C. bestaande uit 96 wagens zieken-, verbandpost- en ont smettingswagens en 450 mannen en vrou wen; 6 R.M.C.-opruim en reddingdienst, elke R.M.C. bestaande uit 96 wagens, 528 manschappen waarvan 96 bomdemonteurs. Hoe ziet nu de organisatie van de B.B.B. er in Amsterdam uit. Amsterdam is ver deeld in 6 sectoren, nl. 1 sector van 14 wijken, 4 van 10 wijken en 1 van 8 wijken, dat is in totaal 62 wijken. Iedere wijk is weer verdeeld in 15 blokken van elk on geveer 1.000 inwoners. Ieder blok zal de beschikking hebben over 1 ploeg redders, 1 ploeg opruimers-pioniers, 1 ploeg bom- 1. DIRECTIE Sociale Verzorging Organisatie/ Administratie 2. Hoofd Bedrijfszelfbescherm Techn.Dienst Plv.Hfd. BZB 3. Hfd.Co- posten Co-post Polar Bewaking Verkenning Loodsdiensten Redd./Opruiming E.H.3.0. 3randweer Redd./Opruiming Rood Oranje Rood Oranje Blauw Groen Blauw Groen Blauw I Groen Het beschermings-schema

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 16