De doorslag te overlijden. Toen was het afgelopen met het lieve leven ofafgelopen, in ieder geval werd het meisje in die dagen een jonge vrouw; iemand die beslissingen moest gaan nemen omdat zij plotseling inzag dat er niemand was, die haar vader zou kun nen opvolgen. Zij heeft die beslissing ook genomen, dat bewees zij alleen al door aan het hoofd van de tafel te gaan zitten tijdens het bezoek van „haar" dealers aan onze brouwerij. Door de vele reizen met haar vader was zij van de motorsport gaan houden. In Duitsland, Italië, Frankrijk en België had zij de koningen van de motorsport de over- winnaarskus op de wangen gedrukt; kort om, zij hield van de motorsport evenveel als van haar Romaanse talen, dus koos zij beiden. Zij besloot om alleen de zaak van haar vader voort te zetten en in de tijd die haar zou resten haar studie af te maken. Een dergelijk besluit is nu eenmaal niet de weg van de minste weerstand; in tegendeel, maar voor iemand met een gezonde werk lust en een sterke wil zijn er niet erg veel problemen. Ook niet voor Mimi Bruinsma. Dat bleek wel uit haar manier van optre den in de kelder van de brouwerijaan de rustige, maar definitieve wijze waarop zij de leiding nam over de tientallen ouderen en aan de wijze waarop die ouderen haar leiding aanvaarden bleek wel, dat zij het van haar gewend waren. Op 17 en 18 december van het vorige jaar deed zij 't patroons-examen. De beige stof jas waarmee zij de motoren in elkaar heeft gezet om ze, tijdens het examen weer uit elkaar te peuteren, hangt nu aan een spij-A ker in haar kantoor; het bewijs van haar doorzettingsvermogen. Langzaam maar zeker, vertelde zij ons, be gint zij wegwijs te raken in het moeilijke vak van importeur. Zij begint ook weer meer tijd te krijgen voor haar studie. Alle maal een kwestie van goede dagindeling, was haar mening. Tenslotte is zij^nu plotseling geen onbezorgd meisje meerdeze Mimi Bruins ma, maar een volwassen vrouw die weel wat zï] wil, en die wij van alles het beste toewensen voor haar toekomst. 13

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 14