Vreemde eenden in de bilt deze keer NSU of Romaanse talen? Mimi Bruinsma (2 5) Hier is zij dan, het Hollandse meisje dat als eerste in deze rubriek wordt opgenomen. De laatste weken hoorden wij nogal wat stemmen opgaan die verbaasd vroegen waarom het (alleen) maar buitenlandse waren die als vreemde eenden in de bijt kwamen. Ja, nou, die vraag is nogal vreemd. In de eerste plaats is een Hollands meisje voor een Hollandse man nu eenmaal niet zo uitzonderlijk ik bedoeliedere Hollander ziet altijd Hollandse meisjes op straat. Bovendien gaat het niet eens om de nationaliteit, maar om de uitzonderlijkheid in beroep, in sociale positie of om de avonturen die zij hebben mee gemaakt. Dat is de kwestie. fÊk Daarom hebben wij voor deze aflevering ook onmiddellijk Mimi Bruinsma gekozen. Dat het een Hollands meisje is heeft dus niets te maken met die fluisterstemmetjes in het bedrijf, maar met de uitzonderlijke omstandigheden waaronder zij haar studie in de Romaanse talen aan de Universiteit van Amsterdam denkt af te maken. Dat wij haar ontmoetten was een geluk, want eigenlijk zochten wij zelf al sinds we ken naar een vreemde eend die wat dichter bij de brouwerij zat. Op een dag kwam zij de kelder binnenwandelen. Zo maar, tijdens een excursie. In het begin viel zij niet op omdat het nog zo'n jong meisje was dat daar tussen allemaal oudere mensen aan de grote tafel ging zitten. Maar na een kwartier veranderde dat al. Het was iets in haar houding, of in de manier waarop zij met al die ouderen omsprong, dat onze aan dacht trok. Later, toen wij eenmaal aan het praten wa ren geslagen, bleek dat zij de directrice was van een grote N.S.U.-Import-Firma in de hoofdstad. Maar, om verwarring te voor komen, laten wij bij het begin beginnen. ^^kZoals al in de kop van dit artikel te lezen ^^staat is Mimi Bruinsma 25 jaar (17 novem ber 1931). In 1950 deed zij eind-examen gymnasium alpha op haar ziekbed (hernia) en ging daarna - toen zij weer helemaal beter was rechten studeren. Toen wij haar verbaasd vroegen waarom zij dan aan het begin van ons gesprek verteld had, dat zij Romaanse talen studeerde, begon zij te lachen en zei, dat wij haar niet in de rede mochten vallen want het verhaal was nog lang niet uit. Rechten studeren beviel haar namelijk niet en op Hemelvaartsdag nam zij het kloeke besluit om over te zwaaien naar iets wat haar aantrekkelijker leek: Ro maanse talen.. Dat was het dus. Enkele jaren lang heeft zij toen een ver rukkelijk studentenleventje geleid; zo was zij een tijdlang ab actis van de Amsterdam se Studenten Ballet-groep „Panta Rhei", be geleidde zij haar vader naar alle internatio nale motor-races en reed zij, op alle kunst ijsbanen die zij „te pakken" kon krijgen op haar kunstschaatsen de ene figuur na de andere. Het was allemaal „knots", zegt zij zelf. Wij hoorden dat stopwoord meer van haar tijdens dat gesprek. Zo leefde zij voort, studerend, dansend en schaatsend tot als een donderslag uit heldere hemel, haar vader op 26 juli van het vorige jaar kwam 12

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 13