De feiten de flessenbier-wagen Toen wij over het terrein wandelden, bij gestaan door een vriendelijke veilingmeester en (nog steeds) kleumend van die ijzige Groninger wind (geef ons maar koek), zag het geheel er wat troosteloos uit. Maar wij twijfelen er niet aan of het zal een com plete gedaanteverwisseling hebben onder gaan tegen de tijd dat de heer Helms met zijn staf daarheen zal verhuizen. In ieder geval is het een grote vooruitgang; behalve meer ruimte is er dus ook de grotere par keerplaats voor de auto's -het Groninger wagenpark bestaat uit 2 vijf ton trucs, 1 drie tonner en de flessenbierwagenexclu sief natuurlijk de wagens van de heren Helm, Piëst en de pas benoemde Horeca- inspecteur de heer Schubart. Daarbij komt dan nog, dat de twee kleine panden aan de Muurstraat, waarvan het ene op het ogenblik als opslagplaats en het andere als pakhuis wordt gebruikt, overbodig zijn ge worden. Sinds men in juni 1948 tot de oprichting van het filiaal vroeger was het 'n agent schap werd overgegaan, en dit filiaal onder de leiding kwam te staan van de in middels overleden heer Piëst Sr., is er heel wat veranderd. Het pand waarin het filiaal in die dagen was gehuisvest lag aan de Turf torenstraat. In september 1949 verhuis de men naar het Lopende Diep en vandaar hoopt men dus halverwege het volgende jaar over te stappen naar de Wilhelmina- kade. Zoals de zaken er nu voorstaan te wei nig ruimte in het bedrijf en te weinig par keerruimte daarbuiten zal het een hele vooruitgang zijn. Men kan dan (door de liquidatie van de beide panden aan de Muurstraat) tot een effectievere centralisatie overgaan. Maar, zoals wij al zeiden, sinds 1948 is er heel wat veranderd. Niet alleen werd de~.' heer Piëst opgevolgd door de heer De Haan, maar ook de heer De Haan heeft al weer afscheid genomen van onze brouwerij. Ook de oude Douwe Kootstra die er ruim 32 jaar op heeft zitten vroeger bij het agentschap en sinds de oprichting bij het fi liaal gaat per 1 maart zijn welverdiende rust tegemoet. Nee, het is maar beter zo. Deiheer Helms is er maar wat mee ingenomen. Wij wen sen hem en zijn staf dan ook veel geluk en goede Amsteljacht.

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 10