De Redactie. Logisch of niet? A. K. nieuwe ideeën, verbeteringen, voorstellen en dergelijken naar voren te brengen ter meerdere glorie van het bedrijf enin uw eigen voordeel. Nu is" het natuurlijk niet zo, dat wij deze ideeënbus hebben ingesteld bm onze werk nemers, eenseen extraatje te verschaffen, hoewel, wij het hen van ganser harte gun nen; eerder washet onze bedoeling om allen, die in ons bedrijf werkzaam zijn, de gelegenheid te geven hun eigen ideeën naar voren te brengen, en te honoreren. Een soort bevestiging van uw eigen initiatief dus. Maar nee, dat wat er uit de bus kwam was maar bitter weinig. Wij zouden dan ook willen vragen: is er niemand die iets be denken kan, die niet eens gevloekt heeft over een machine, die beter zou kunnen functionneren alsdit of dat verbeterd zou worden? Niemand? Laten wij het nog eens proberen; wij zijn er namelijk van overtuigd, dat er voldoende mensen onder u zijn, die wel degelijk het vernuft hebben om hier en daar een kleine verbetering aan te brengen; maar om zover te komen, moeten wij er toch van op de hoogte zijn en uw ideeën kunnen toetsen aan de practijk. De tijd van de kabouters is nu eenmaal voorbij; die vertikken het langer om het werk in nachtelijke uren te doen zonder daarvoor betaald en bedankt te worden. In de allereerste plaats mijn gelukwensen wat betreft uitvoering en verzorging van „Het Spongat"; inderdaad, keurig. Maar ik heb toch wel een beetje kritiek, en wel het volgende; In een van de eerste regels staat te lezen, dat deze uitgave be- doeld is om met ons alle facetten van het bedrijf te behandelen en tevensi om ons op de hoogte te stellen van alle ideeën en plannen. Welnu mijnheer, waar blijven deze facetten, ideeën, plannen? Verhalen zoals de liefdesavonturen van freule Golda van Amstel, horen m.i. in dit blad niet thuis. Het is nog altijd zo dat iets, waar men teveel van krijgt, gauw gaat vervelen en om het nu maar eens populair te zeggen, dit blad loopt over van het bier. U zult iets moeten brengen waar de lezers (maande lijks?) naar grijpen, wat hen bovendien aan het blad bindt. Slaagt u daarin niet, dan is uw blad ten dode opgeschreven en zal het, evenals zijn voorganger de Amstel Echo, wegens gebrek aan belangstelling sterven. Ik denk b.v. aan actuele onderwerpen zoals het bespreken van boeken, films, toneelstuk ken, ballet, opera's, concerten enz., alsmede aan het propageren en het bezoeken, even tueel tegen gereduceerde prijzen, van deze onderwerpen voor de lezers. Wat zoudt u verder zeggen van b.v, schrif telijke bridgelessen voor beginners? Mijn heer de redacteur tot de volgende keer. Geachte heer K., wij willen zelf ook geen muggen ziften, werkelijk nietmaar van uw brief begrijpen wij toch niet erg veel. In de eerste regels vraagt u waar die facetten, mededelingen en plannen over het bedrijf nu eigenlijk blijven. Welnu, alles in goede volgorde; zij staan immers in de vorige af levering van „Het Spongat"U vindt daar een verhaal over Heerlen, een verhaal over Canada, een artikel over onze excursies etc. etc. Maar dan, weer een paar regels verder, zegt u ineens als een donderslag uit heldere hemel dat het u allemaal teveel is. Dat u genoeg van het bier afweet om niet in „Het Spongat" nog eens met bier geconfronteerd te worden. Wat is dat nu? Wij begrijpen heel best, dat wij in een publicatie als de onze niet altijd iedereen terwille kunnen zijn, maar u moet ons toch een beetfe willen begrijpen. Tenslotte vraagt u om theater, ballet, film en literatuur-critieken. Welnu mijnheer K., wij mogen er u op attent maken, dat wij in eerste instantie een Amstel-orgaan uit geven, en geen literair maandblad. Boven dien heeft iedere Nederlander tenminste één dagblad in huis; hoe zouden wij dan theatercritieken kunnen geven op voorstel lingen, die al minstens een maand oud zijn? U wilt toch iets nieuws lezen in ons blad en geen oude koek, nietwaar? Goed dan, laten wij het toch maar bij het oude laten en in deze vorm trachten van „Het Spongat" een gesHaagde publicatie te maken waarin iedereen iets van zijn gading kan vinden; nieuws en afleiding. Tenslotte willen wij u dan hartelijk danken voor uw reactiemaar wij willen voor alles een openhartig antwoord op de ingezonden brieven blijven geven, daarom dit schrijven. De Redactie. 4

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 5