B. E. Ideeënbus Th. Dalmolen, secr. echter: Broek in Waterland. (In tegenstelling met Broek op Langen- dijk). blz. 24. Ie kolom 5e regel v.b.: hier staat het woordje „die", dat terugslaat op het daarvoor genoemde „karak ter". Hier had dus het woordje „dat" gebruikt moeten worden. Een 2e opmerking zij mij geoor loofd blz. 3. 2e kolom 16e regel v.b.: hierin wordt het woord „smoelen" gebe zigd. Honny soit qui mal y pense? Het wil mij evenwel gewenst voor komen, dat het orgaan een cachet van een zekere beschaving draagt. Een dergelijk woord doet daaraan wel enige afbreuk Een 3e opmerking: Op blz. 18 rechts onderaan komt een teke ning voor, die bedoelt voorbijgangers aan te sporen tot het geven van een aalmoes aan bedelaars. De voorste bedelaar loopt met een bord, waarop staat„Bereid U voor op het hiernamaals". Ik acht dit enigszins stotend. Hoewel de gedachte op zichzelf zeker niet verwerpelijk is evenwel zeker niet alléén met betrekking tot het schenken van aalmoezen aan bedelaars! lijken mij de begrippen „dood en eeuwigheid", waar aan het woord „hiernamaals" onwillekeurig doet denken, van te ernstige aard dan dat zij op de voorgestelde wijze in tekening worden gebracht. Ik hoop gaarne, dat bovengenoemde op merkingen door U bij het samenstellen van de volgende nummers ter harte genomen zullen worden, en vertrouw, dat dit aan het orgaan wel ten goede zal komen. Ik dank U voor de aandacht, die U wel aan deze brief wilt besteden, en teken inmiddels, Hoe het ons ook spijt, geachte heer E., dat u zo somher gestemd bent over de slor digheid van ons volk, willen wij toch niet nalaten u op deze plaats hartelijk te be danken voor uw brief. Wat die somberheid echter betreft zijn wij het niet met u eens, edoch, een mens heeft recht op zijn eigen mening, wij zullen die gaarne respecteren. Iets anders is het met de fouten in ons aller Spongat. Daar kunnen wij niet onderuit. Er is geen ontkomen aan. U hebt gelijk; in de eerste aflevering van ons blad stonden een paar nare fouten. Misschien had het anders gekund, maar daarvoor hebben wij een (geldig) excuus. Wij nemen dus aan, dat uw schrijven niet was bedoeld als muggenzifterij, maar eerder als een goed bedoelde brief, die bij zou kunnen dragen tot de perfectie van deze Amstel-publicatie. Daarvoor onze dank. Maar, staat u ons toe nog eenmaal aan spraak te maken op uw welwillendheid, en wel om de volgende redenen; in iedere krant staan fouten, soms zelfs bijzonder compromitterende fouten, maar hoe de re dacties daar ook tegen vechten, in de meeste gevallen is daar niets* aan te doen. Nu zoudt u kunnen zeggen, dat als een ander in het water springt, wij dit voorbeeld nog niet hoeven volgen. Ook waar. Maar een krant of een maandblad is nu een maal geen eenmanszaak. Behalve de redac teur is daar nog de zetter, de drukker, de corrector enhet toeval. Alles bij elkaar genomen voldoende om een publicatie te doen slagen, maar niet, om deze publicatie foutloos te maken. Wij hopen van harte, dat u dit excuus zult willen accepteren en dat u stomme, of toe vallige fouten niet meer zult zien als ge brek aan nauwkeurigheid, maar als een on gelukkige samenloop van omstandigheden. Wij zijn immers allemaal mensen. Als mens\ willen wij u dan ook danken voor de spontane reactie op ons blad; een reactie die een blijk was van vertrouwen en van hulpvaardigheid. Dat de mens ech ter niet feilloos kan zijn bewijst uw eigen schrijven waarin u zegt: „Honny soit qui mal y pense", terwijl het zou moeten zijn: „Honi De Redactie. Tengevolge van vacanties, waardoor de regelmatige bijeenkomsten van de ideeën buscommissie oorspronkelijk waren uitge steld tot 1 October j.l. en nadien door ver blijf buitenlands van enige leden opnieuw moesten worden verzet, kunnen wij' thans mededelen, dat in het vervolg geen vertra gingen meer zullen voorkomen in de be oordeling van nieuwe voorstellen, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden. Wij hopen, dat evenals: voorheen, nieuwe ideeën in ruime mate zullen worden inge zonden. Die ideeënbus is een aloud gebruik gewor den in de gemeenschap van grote bedrijven. Niet zo bij ons. Het is opvallend hoe wei nig ambitie er in ons bedrijf bestaat om

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 4