Gisting menselijke berichten uit ons bedrijf Gepensionneerd Overleden Vergissingen zijn menselijk. Wij hebben daar in onze rubriek Brieven aan de Redac tie al uitgebreid over gesproken. Maar ook op deze pagina hebben wij in onze eerste aflevering een kleine fout gemaakt. Door een vreemde samenloop van omstandig heden zijn drie namen van medewerkers, die per 1 oktober 1.1. werden gepension- neerd, in een verkeerde bak terecht ge komen. Natuurlijk haasten wij ons om van daag deze vergissing goed te maken en voegen daar onze excuses aan toe. H. A. Grote. De heer Grote is 26 juni 1916 in dienst van de Brouwerij gekomen en heeft sindsdien verschillende afdelingen van ons bedrijf leren kennen. De laatste jaren was de heer Grote in de zeilmakerij werk zaam. Wij hebben de heer Grote nog ge zien tijdens de feestelijke huldiging in de kelder; het heeft ons daarbij verbaasd, dat een dergelijk vitaal man al aan een jubi leum toe was. Wij hebben het hem niet aan kunnen zien. F. Nussbicker. Op 23 december a.s. zou de heer Nussbicker 36 jaar in dienst van de Brouwerij zijn geweest. Op eigen verzoek echter werd hij met ingang van 1 oktober 1.1. gepensionneerd, evenals de heer Grote en de heer G. W. Altena. De heer Nussbicker was voorman in de kuiperij. G. WAltena. De heer Altena is 27 mei 1921 in dienst van de Amstel gekomen en was het laatst werkzaam als sloeper in de legkelder. Een grote slag voor de Amstel Brouwerij, filiaal Rotterdam, was het plotselinge overlijden van een der trouwe medewer kers de heer H. M. van Nieuwkerk. In zulke gevallen zijn woorden niet toereikend om uitdrukking te geven aan de gevoelens van vriendschap met welke wij de over ledene gedenken. Wij willen ons op deze plaats dan ook beperken tot het citeren van een entrefilet uit het Rotterdamsch Nieuwsblad, dat de laatste eer, aan de heer van Nieuwkerk bewezen, in sobere bewoor dingen weergeeft. Onder bijzonder grote belangstelling werd het stoffelijk overschot van de heer H. M. van Nieuwkerk op de algemene begraafplaats ter aarde besteld. Het voltallige college van B. en W., als mede een groot aantal gemeenteraads leden en afgevaardigden van verschillen de diensten en bedrijven woonde de plechtigheid bij. In de aula nam als eerste burgemeester J. W. Peek het woord, die onder woor den bracht hoeveel de heer Van Nieuw kerk voor de gemeenteraad heeft bete kend. Vervolgens nam de heer W. Ch. de Groot, directeur van het filiaal Rotter dam van de Amstel Brouwerij het woord. Deze zei o.a. dat de heer Van Nieuwkerk gedurende de vierentwintig jaar, dat hij bij deze onderneming werk zaam is geweest van onschatbare waarde is gebleken door zijn goede inzicht op verschillend terrein en dat hij als zakenman een bijzonder eervolle carrière had opgebouwd. De laatste drie jaar liet zijn gezondheid evenwel te wensen over, zodat hij met vervroegd pensioen is ge gaan. Namens het hoofdbestuur van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie sprak de heer Brandt uit Den Haag. Deze zei o.m. dat de heer Van Nieuwkerk sedert 1948 in het bestuur van de V.V.D. zit ting heeft gehad en dat hij getrouw aan zijn beginselen de belangen van de V.V.D. steeds ten warmste heeft behar tigd. De heer J. Houtman, die namens het bestuur van de Schiedamse afdeling van de V.V.D. het woord voerde, zeide dat de heer Van Nieuwkerk juist drie weken geleden uit het bestuur van deze organisatie is getreden, omdat hij de tijd gekomen achtte zijn plaats aan een jongere in te ruimen. 28

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 29