W «et stet®et e®^ - /V V t /y door J. Beekman i Wanneer de verantwoordelijke redacteur niet zo vlot met zijn schaar was geweestdan had u nog net aan het einde van mijn eerste artikel in het vorige nummer kunnen lezen dat ik voor ernstige beoefenaren van de biljartsport, of voor diegenen, die er eens aan zouden willen beginnen, enkele uitgebeelde biljartstoten wilde laten zien. Ik kreeg daar toe geen gelegenheid en daarom krijgt u ze nu. Alvorens daaraan te beginnen, eerst een paar opmerkingen van algemene aard. 1. Zorg voor een goede houding aan de bil jarttafel. Hoe is die? Sta altijd met ge spreide benen, zodat u een stevige en rustige houding hebt. Sta nooit te hoog boven uw keu. Buig het bovenlichaam zover naar voren, dat u achter uw eigen speelbal nog de tweede bal kunt zien, ter bepaling van de stootplaats en de dikte van bal 2. 2. Speel altijd met een vlakke keu; dus niet opheffen van achteren en houd uw keu nimmer met de achterhand tussen duim en wijsvinger vast. Wel komt de kracht uit de duimu en de wijsvinger, doch het is een eerste vereiste, dat de keu met de VOLLE achterhand wordt vastgehouden. 3. Uw voorhand dient altijd stevig op de tafel te liggen. Vormt met uw duim en wijsvinger een klem, waartussen uw keu stevig ligt. Voorkom zoveel mogelijk het spelen over de duim. 4. Liggen de tweede en derde bal vlak bij elkaar en bent u bang, dat na het stoten de drie ballen „vast" komen te liggen, raak de eigen speelbal dan zo laag mogelijk. Als u zacht moet spelen, omdat de ballen dicht bij elkaar liggen, verklein dan uw keu, d.w.z. breng de achterhand naar voren. 5. Krijt eerder teveel dan te weinig. Als u krijt voorkom dan, dat de zijkant van de pommerance meegekrijt wordt. Het staat zo slordig, weet u. En onthoud u dit goedwanneer in deze reeks gesproken wordt van „trekstoot", dan wordt hiermede bedoeld DOORSTOTEN; trekstoten bestaan niet. Trekken is niet an ders dan de speelbal onder het hart door stoten. De juiste plaats moet worden be paald door de positie der ballen. Geamortiseerde doorschietstoot 26

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 27