Verkort Jaarverslag moet worden uitgebracht. Het verkorte jaar verslag werd op de daarvoor gebruikelijke plaatsen, overeenkomstig de bepalingen van de statuten, ter lezing door de deelhebbers aangeplakt. Het leek het bestuur echter een goede gedachte, nu de Brouwerij een per soneelsblad gekregen heeft, dit verslag ook in het Spongat te laten afdrukken. De lezers vinden het dus ook in dit nummer opgenomen. Tenslotte wil het bestuur de aandacht van de deelhebbers vragen voor het artikel van het reglement, waarin staat, dat zij die pleegkinderen hebben, die onder de wezen voorziening van het pensioenreglement val len, deze bij het bestuur moeten aanmelden. Van de wijzigingen, die eventueel het ge volg kunnen zijn van de invoering van de Algemene Ouderdomswet per 1 januari a.s. valt nog niets te zeggen. De Directie van de brouwerij heeft opdracht gegeven de nodige berekeningen te maken, aan de hand waarvan zo spoedig mogelijk een standpunt geformuleerd zal worden. Ter voldoening aan artikel 14 van de statu ten laten wij hieronder de voornaamste pun ten van het aan de Amstel Brouwerij N.V. uitgebrachte jaarverslag volgen. Dit verslag betreft de jaren 1953, 1954 en 1955, omdat hoewel de deelhebbers geacht worden op 1 januari 1953 deelhebber te zijn geworden, de Stichting eerst naar bui ten is gaan optreden op 1 oktober 1954. Op die datum werden 378 leden van het personeel van de Amstel Brouwerij N.V., die allen in de oude pensioenregeling waren opgenomen of geacht werden daarin opge nomen te zijn, als deelhebber toegelaten. Daarna werden in de jaren 1954 en 1955 nog 12 deelhebbers toegelaten. Van 28 leden van het personeel van de Amstel Brouwerij N.V. eindigde het deel hebberschap door ontslag en van 4 door overlijden, zodat op 31 december 1955 het aantal deelhebbers 358 bedroeg. In 2 gevallen werd aan nagelaten betrek kingen van overleden deelhebbers een pen sioen toegekend. In 20 gevallen werd aan deelhebbers, die de dienst van de Amstel Brouwerij N.V. verlieten een recht op uit gesteld pensioen toegekend. In oktober 1954 werd onder goedkeuring van de Amstel Brouwerij N.V. een overeen- kofnst gesloten met de Hollandse Societèit van Levensverzekeringen N.V., regelende het sluiten van verzekeringen op naam van de Stichting ter dekking van de aanspraken van de deelhebbers tegenover de Stichting. Krachtens deze overeenkomst werden ver zekeringen gesloten betreffende alle deel hebbers, die als zodanig toegelaten werden. De voor de verzekeringen verschuldigde premiën werden door de Amstel Brouwerij N.V. betaald. Op de schuld terzake van de inkoopsom voor de achterliggende dienstjaren werd meer afgelost, dan was overeengekomen. De administratie van de Stichting over de jaren 1953, 1954 en 1955 werd gecontro leerd door de accountants de Fa. Limperg, die deze in orde heeft bevonden. Amsterdam, 28 november 1956. (Advertentie) Andes expeditie Het ligt in de bedoeling van de Directie om op een nader te bepalen datum, een (of meerdere) avonden te organiseren voor haar personeel, tijdens welke Dr. Egeler een lezing zal hou den, van de Derde Andes- Expeditie. Al deze lezingen zullen worden geillustreerd door een korte film. Zij die deze lezingen bij willen wonen gelieven zich schriftelijk tot de afdeling Publiciteit te wenden. De Directie 19

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 20