Stichting Pensioenfonds Een overzicht Zij, die in het Pensioenfonds zijn opgenomen, of zoals statuten en reglement hen noemen, de deelhebbers van het Pensioenfonds, zullen zich misschien u/el eens afgevraagd hebben hoe het toch met het Ponds gaat. Het is inderdaad waar, dat van de activiteit van het Pensioenfonds niet veel naar buiten blijkt en dat de regeling van verschillende aangelegenheden betreffende het Pensioen fonds meer tijd kost dan aanvankelijk verwacht werd. Dit neemt niet weg, dat alles wat gedaan moest worden, om degenen, die in aanmer king kwamen om deelhebber te worden, het hun volgens reglement toekomende recht op pensioen te geven ook is uitgevoerd. Zij allen zijn bij besluit van het bestuur als deelhebber toegelaten en ter dekking van hun aanspraken zijn verzekeringen gesloten bij de Hollandse Sociëteit van Levensver zekeringen. Het is alleen nog niet zover, dat aan de deelhebbers ten bewijze van hun rechten pensioenboekjes uitgereikt konden worden. Het heeft lang geduurd voor alle gegevens binnen waren, de deelhebbers-administratie opgezet was en alles was gecontroleerd. Toen bleek, dat de vorm, waarin de pen sioenboekjes ontworpen waren niet voldeed, omdat aan het jaarlijks verwerken van de mutaties teveel rompslomp verbonden was, zodat naar een beter systeem gezocht moest worden. Dit is nu gevonden, maar nu is het wachten weer op de goedkeuring van het pensioenreglement door het Departe ment van Sociale Zaken. Het zal dus nog wel even duren voor de deelhebbers in het bezit van de pensioenboekjes zijn. De samenstelling van het bestuur was als volgt Mr. C. T. de Vries Robbé, Voorzitter L. de Vries, vice-voorzitter Mr. E. J. Egberts, secretaris J. Broers, vice-secretaris Jhr Six van Hillegom C. Verhaar Inmiddels is er, zoals bekend, een mutatie in het bestuur gekomen. De heer de Vries, de vice-voorzitter, zag zich genoodzaakt om gezondheidsredenen te bedanken. Het be stuur verliest in hem een toegewijd lid, die meer deed dan zijn functie in het bestuur aangaf, want hij voerde ook de administra tie van het Fonds. Voor de vervulling van de vacature werden door de deelhebbers leden van het beamb- tenpersoneel twee candidaten gesteld, n.l. de heren Kramer en Schermelé. Bij het ge houden referendum werd de heer Schermelé met ruime meerderheid gekozen. De drie bestuursleden vertegenwoordigers van het personeel werden voor drie jaar gekozen. Elk jaar treedt volgens een door het bestuur vastgesteld rooster een der be stuursleden af, maar is terstond herkiesbaar. Dit jaar was als eerste aan de beurt van aftreden de heer J. Broers. Hij werd bij enkele candidaatstelling herkozen, zodat het bestuur weer drie jaar kan profiteren van zijn rijke ervaring als een der vertegen woordigers van het werkliedenpersoneel en de Fabriekskern. In de volgende bestuursvergadering zullen zoals telkenjare van de bestuursverkiezing moet gebeuren door en uit het bestuur secretaris, vice-voorzitter en vice-secretaris aangewezen worden. De voorzitter wordt aangewezen door de Directie van de Brou werij. Dit is Mr. C. T. de Vries Robbé, een der commissarissen van de Brouwerij. Om te voorzien in het vele werk, dat de administratie van het Fonds vast met zich meebrengt, werd overgegaan tot de benoe ming van een administrateur buiten het be stuur. Het bestuur prijst zich gelukkig, dat de heer G. J. v. d. Garskamp bereid gevon- werd deze taak op zich te nemen. Op de laatste bestuursvergadering werd tevens het eerste jaarverslag van de Stich ting vastgesteld, dat elk jaar door het be stuur aan de Directie van de Brouwerij 18

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 19