Haar carriërre dan het gemiddelde meisje op een kantoor of elders in een betrekking. Maar zij weet duivels goed wat zij er wél, en wat zij er niét mee moet doen. Zij weet, dat voor geld véél te koop is, maar geen rust. En dat, als zij die rust een maal kwijt is, de dingen snel bergafwaarts gaan. Ook haar verdiensten. Dat wilden wij maar even zeggen. Op school al ontdekte zij de mogelijkheden die er in een goed uiterlijk zaten. Tijdens de traditionele uitvoeringen van de eeuwig vervelende toneelstukken werd zij vaak ge vraagd om de rol te vervullen van de edele jonkvrouwe, die niets anders heeft te doen, dan de ene traan na de andere te plengen, vaak te zuchten en nu en dan, met mate, een zucht van ellende te slaken. Die carrière van Ann Pickford is een soort bliksemcarrière geworden. Overal werd zij gevraagd, bekende fotografen vochten om haar, en Annetje zoals gebruikelijk bij vrouwen glimlachte en liet zich behoor lijk betalen. Nu klinkt dit laatste een beetje denigrerend. Maar zo is het allerminst be doeld. Wij zeiden al dat het een lief meisje is. En daar blijven wij bij. Zij is inderdaad lief. Intussen heeft zij in de laatste jaren ge werkt voor de grootste fotografen van Europa waaronder ook onze landgenoot Paul Huf Jr. In Engeland poseerde zij voor John Cavanegh; in Frankrijk voor Dior, firma's als Norman Hartnell, Hardy Amis, Nina Ricci en Jacques Heim. En ga zo maar door. Er komt geen eind aan de op somming van beroemde namen. Je hoeft het haar alleen maar te vragen. Sinds kort woont zij nu in een geriefelijke flat op 18 Eaton Terrace Londen S.W.l het telefoonnummer hebben wij maar voor ons zelf gehouden voor het geval er nog eens een reisje naar Londen aan zit voor de brouwerij Zij deelt die flat metSusan. Allicht. Twee oude vriendinnen van niet meer dan twee en twintig jaar. Hun droom is tenminste in vervulling ge gaan. Twee van de velen. En of zij graag bier drinkt? Ja, en hoe. 11

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 12