Deze keer Vreemde eenden in de bijt v p. k| Zij zelf Eigenlijk is het niet zo'n vreemde eenddeze Annetje Pickford. Ik ben er van overtuigd dat duizenden onder U haar al eens gezien hebben in de straten van Amsterdam. Of elders. Ik bedoel niet wandelend, of zo, maar meer in de vorm van een gekleurd plaatje, op de hoezen, die Philips onder de serienaam Musical Classics door de bekende fotograaf Paul Huf Jr. liet vervaardigen. Wat deze man met zijn lenzen en kleuren heeft weten te bereiken grenst aan het onge lofelijke. De combinaties van de verschil lende voorwerpen waartoe iedere plaat af zonderlijk hem inspireerde met het jonge model is een meesterschap zoals wij dit in Nederland tot nu toe niet voor mogelijk hadden gehouden. Behalve diegenen onder U, die haar in gezelschap van een onzer van de publiciteits-afdeling de geluksvogel door de fabriek heeft zien wandelen, hebt u haar dus ook al in de verschillende etalages kunnen bewonderen. Het kan haast niet anders. Philips heeft tenminste niet nagelaten om aan deze unieke serie, die zowel wat de uiterlijke verzorging betreft, als ook waar het gaat om de kwaliteit van de opnamen, kosten nóg moeite te sparen. Annetje zelf is een gezellig meisje. Ja, zo zou ik haar willen noemen. Zij is niet uit zonderlijk mooi of uitzonderlijk begaafd op het een of andere gebied, maar zij heeft iets gezelligs in de sfeer die zij om zich creëert. Ondanks alle succes, die het kind zo mogen wij haar toch wel noemen heeft mogen boeken, is zij een betrekkelijk een voudig, typisch Engels meisje gebleven. En dat is een voordeel. Hoevelen is het succes omtrent die leeftijd niet naar het gewater golfde hoofd gestegen. Hoevelen van haar jeugdige sexegenoten lopen niet met een vierkante beauty-case, op hakken waarmee, als zij er eenmaal afvallen, zij hun nek kun nen breken. Meisjes die, om er nu toch maar even op in te gaan, te jong zijn om zelf standig te kunnen denken en oordelen, maar door toevallige omstandigheden een lief snuitje of een rechte rug meer geld hebben gekregen, dan zij alleen kunnen be heren. Over het uitgeven zullen wij het hier niet hebben. Ik heb een dochter van zeven. Als ik haar honderd gulden in de vingertjes druk en ik laat haar op een on verantwoordelijke manier haar gang gaan, dan geeft zij het binnen de vier en twintig uren uit. Al zou zij het maar weggeven. Maar niet Annetje Pickford. Zij heeft, door haar opvoeding in een streng gelovig gezin en door de vrijheid die men haar toch toe bedeelde, enig inzicht in het leven gekre gen. Zij begreep de dingen beter toen de vruchten van haar mooie glimlach eindelijk in haar schoot werden geworpen. Natuurlijk, zij verdiend veel geld, veel meer 10

Amstel - Het Spongat | 1957 | | pagina 11