Bier recepten Voor regen en zonneschijn Hier zijn we vanzelf beland op het terrein van de psychologie of om het met een paar eenvoudige woorden te zeggen van de tact om met mensen om te gaan. De mensen, waarmee wij nu het meest te ma ken hebben, zijn onze eigen gezinsleden en in de allereerste plaats onze man. Begrijpt u dit vooral niet verkeerd. Ik zal hier heus geen lesje gaan geven hoe we manlief het best met verschillende smoesjes kunnen be naderen. Alstublieft niet! Ik ben het in tegendeel onmiddellijk met u eens, wanneer u zegt, dat het 't belangrijkste is als je van elkaar houdt en dat er dan helemaal geen bepaalde tactiek aan te pas hoeft te komen. Maar waar blijven we met al onze liefde, wanneer uw man 's avonds na soms lange overuren, vermoeid en wat prikkelbaar thuiskomt, terwijl Jan die middag de kost bare schemerlamp heeft gebroken en u tot overmaat van ramp het beste overhemd hebt verschroeid Heus, dan komt er wel wat psychologisch inzicht aan te pas willen we de reactie, die een dergelijke ongeluksdag ongetwijfeld veroorzaakt, meester blijven. Zeg dan desnoods, dat die schemerlamp eigenlijk niet eens zó héél mooi was. Be schikt hij over een behoorlijke dosis humor dan zal het leed gauw geleden zijn. Voelt Gekruid bier a l'Americaine 3 flesjes zoet bier (Münchener) 8 kruidnagelen 8 pementballetjes of 1 afgestreken thee lepel pementpoeder 1 stukje kaneel (ongeveer 4 cm) iets zout 50 gr. bruine suiker, of meer, al naar de smaak. Doe alle ingrediënten in een goed gesloten pan of in een warme wijnketel. Laat de vloeistof zó lang heet worden, b.v. op het theelichtje, dat de kruiden minstens uur de tijd hebben om af te trekken. Giet daarna de drank door een zeefje in de groc- glazen en u hebt het heerlijkste drankje. u echter, dat er op dat moment absoluut geen plaats is voor humor, wel, laat dan merken, dat die schemerlamp tenslotte niet het geluk uitmaakt en dat er ook zonder die lamp nog wel licht kan schijnen in uw bei der bestaan. Dat overhemd, ja, dat is erg jammer, maar u zult er een héél mooi stuk inzetten Nee, het zal niet altijd meevallen om op het juiste tijdstip de juiste toon te vatten. Hiervoor is veel zelfbeheersing nodig. Want zelf zult u net zo goed teleurgesteld en boos zijn wanneer iets kostbaars breekt. Maar het gaat er in de eerste plaats om hoe als vrouw, als moeder, reageert op al die grote en kleine voorvallen in het dagelijks gezins leven. Van üw reactie, van üw gevoel hangt de sfeer af in heel uw gezin. En u weet waarschijnlijk ook wel, dat een blij, opge wekt gezin de beste steunpilaar is voor de hele maatschappij. Want uw man straalt die blijheid uit naar zijn kameraden en collega's en uw kinderen naar de vriendjes op school. Welnu, werkt de gedachte, dat de vrouw misschien wel de belangrijkste figuur is in de maatschappij, nog zo op uw lachspieren? Vergeet u bovendien niet, dat we het nog maar bij enkele voorvallen hebben gelaten. Een volgende keer gaan we verder op onze speurtocht in ons nieuw vrouwenrijkje. Warm gekruid bier of biergroc 1/4 liter water 4 kruidnagelen 1 stukje foelie 40 gr. suiker 2 flesjes Pilsener (of Münchener, al naar de smaak). Laat in het water de kruidnagelen en de foelie gedurende 1/2 uur aftrekken. Los er vervolgens de suiker in op en voeg onder flink kloppen het bier toe. Het geheel moet daarna zéér heet worden. Mocht u de drank erg zoet willen hebben voeg er dan eenvoudig wat meer suiker aan toe. Dit drankje is ideaal bij verkou denheden, of bij lage temperatuur op straat (het gure najaarsweer). Om het bijzonder lekker te maken zoudt u in elk glas nog een stukje gember kunnen doen, of wat gembers troop. Probeert u het eens. Uw man zal het zeker bevallen. 21

Amstel - Het Spongat | 1956 | | pagina 22