AMSTEL-ECHO 7 Het engageren van het kindercircus Elleboog, waarmede tevens een zeer goed doel werd ge steund, bleek een bijzonder gelukkige greep. We hebben het op onze Sportdag nog niet mede gemaakt, dat de kinderen (en heusook de groten) zo hebben genoten van een kindervoor stelling. Het enige wat er tijdens de voorstelling voor de kinderen nog bestond waren de kind-artis- ten in de arena, maar die traden dan ook zo bui tengewoon aardig op, dat ook alle groten met aandacht hun verrichtingen volgden. De paarden- dressuur, de gewichtheffer, het berennummer, de koorddanser, de goochelaar, de acrobaten, ja, wat al niet, het was allemaal even mooi. Er zat tevens een prachtig tempo in het circus-programma en ge zien het peil van het gebodene, was oud en jong van het begin tot het eind ten zeerste geboeid. Speciaal vele kleintjes gunden zich in het geheel geen tijd om hun reep chocolade, die zij bij de aan vang van het circus-programma hadden gekregen, op te eten. Zij bewaarden die nog een poosje, maar dan uitgesmeerd over hun jurk of blousje! Naar de koppen heerlijke koffie en later naar de thee en limonade was veel vraag, maar ,,de zaak aan de overkant" won het aan belangstelling. U hebt het reeds geraden; daar werd bier (neen, dat is te vaag), daar werd AMSTELBIER getapt en hoe! Menige dorstige keel heeft zich daaraan te goed (en vrijwel niet te kwaad) gedaan! Nauwelijks was de circus-voorstelling ten einde of de microfonist riep deelne(e)m(st)ers en toe- schouw(st)ers op voor het doelschieten en het touwtrekken. Bij de heren trok men ge-vijven en bij de dames ge-drieën. Bij de heren gaf men elkaar niets toe en met de kronkelende lichamen en de voeten in de grond klauwend trok men zich, onder het strenge oog van de jury, naar een eerste of tweede prijs. Het moet gezegd; de dames trokken wat meer gracieus, doch niet minder verbeten. Voor de groten vormden de finales hardlopen en estafette als steeds het sluitstuk van het sport programma en voor de kinderen was er weer de ballon met het welbekende opschrift „Sportdag Amstel Brouwerij". Daar hebben ze altijd weer plezier mee, welk plezier wordt gewijzigd in een trommelvlies-verscheurende huilbui, als zo'n ding, door welke oorzaak ook, ongewild het luchtruim kiest! Gelukkig voor die kinderen, dat ook dit keer het „corps" reserve-ballonnen aanwezig bleek te zijn, welks gelederen echter spoedig gedund waren. Nu we het toch over de kinderen hebben; die zit ten zo n dag ook niet op een droogje! We hebben ze melk zien drinken en limonade en chocolade melk en zien knabbelen op een zuurstok en ver woed zien zuigen op een reep en aan het eind van de Sportdag in de „ballon-vrije hand triomfante lijk met een rol vruchtendrups zien zwaaien. Ja, wat dénkt U, die slaan ook niets af hoor! (Zouden ze dat van hun vader of hun moeder hebben?) Bij de prijsuitreiking zag men weer de bescheiden lach eens triomfators op het gezicht van de winna ressen en de winnaars verschijnen en kennelijk in hun schik namen zij de prijzen in ontvangst. Terwijl de groten proberen het touw kapot te trekken waken de kleintjes daar angstvallig voor! (Vervolg op pag. 12)

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 7