Onze j^eóde SÉ 6 AMSTEL-ECHO Tsjonge, tsjonge wat was het gezellig druk op ons sportterrein daar in de Watergraafsmeer en wat is er vèr gesprongen in die zandvlakte en wat is er hard getrokken aan dat stuk touw en wat zijn er een schoenen kaalgetrapt door dat doelschieten en wat konden die kinderen circus spelen en wat is er gezweet bij die wintersport die voetbal heet en wat is er een bier gedronken en watja, zo zou Uw penneknecht nog wel een poosje kunnen doorgaan, want er waren nog veel meer attracties op ons gepavoiseerd sportveld; de Sportdag was eigenlijk één grote attractie! Ja, U denkt het en wij schrijven het; het weer heeft medegewerkt! Inderdaad, de weersgesteld heid is een zeer voorname factor en de weergoden waren de organisatoren wel zeer welgezind! Mede daardoor was de drukte ongekend. En wie er allemaal wel waren? Ja, wat wilt U? Namen van ongeveer 1100 grote en kleine mensen? Dat kunt U niet van ons verlangen, maar och, als wij U er een plezier mee doen, dan willen wij U er wel een paar noemen! De Blansjaar's waren er, en de Fenne's, en de Hilstra's, en de Koolbergen's, en de Renes-sen en de Van der Leur's uit het Westen en, wat zegt U daarvan, de Rengelink's uit het Noorden en zelfs de Zum Gnotenhoff's uit het Oosten. Het is een feit, de dialecten-mengeling verhoogde de gezelligheid! Tussen de opening van onze Sportdag en de slui ting daarvan gebeurde er heel wat. Nu we het toch over de opening en de sluiting hebben, zal het U in het geheel niet verbazen te vernemen dat onze sportieve directeur, Jonkheer Six van Hille- gom de officiële opening verrichtte en dat de ere voorzitter van B.B.d.A., de heer Mr. A. Benders aan het eind van de dag de prijsuitreiking voor zijn rekening nam. Dit zijn zo langzamerhand op onze Sportdag van die prettig aandoende gewoon ten geworden! Direct na de opening gingen de heren hardlopen en de dames vèrspringen en met een élan, een uit zending naar Helsinki waardig (maar dan voor een zitplaats op de tribune). En de kinderen? Ja, de kinderen van 4 tot en met 14 jaar stonden de gehele dag onder leiding van diverse ijverige kinderleidsters en -leiders en wat het zeggen wil zo'n jolig stelletje van 's ochtends 10 uur tot des namiddags 5 uur onder zich te heb ben, wordt misschien wel 't beste geaccentueerd door de (overigens opperbeste) Moeder die, bij het afleveren van haar kind aan de kinderleid ster, een zucht van verlichting niet kon onderdruk ken en zich daarbij, wellicht geheel onbewust, de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende uit drukking liet ontvallen; „Zie, zo, van jou heb ik tenminste rust vandaag!" Hebt U die kinderen ook bezig gezien? Wat een ijver bij dat „was ophangen", wat een enthou siasme bij dat korfballen en een spanning bij zo'n klein baantje hardlopen. We zagen de kleineren o.a. het „zit er me Japie zit" beoefenen; het was allemaal even aardig! De voeAallers hebben het ook leuk gehad. Heel geen last van de hitte, hoor! Dat kunt U misschien niet begrijpen, maar dat komt omdat het grootste deel van de spelers in de schaduw van het hoge gras liep! Voor de keeper van de „filialen-ploeg" was dat niet zo prettig, want mede daardoor kon hij kennelijk noch de bal, noch de tegenstanders uit het gras zien aankomen, met het gevolg dat hij er 4 x op attent moest worden gemaakt dat de bal achter hem lag. De keeper van „Amsterdam" had iets meer vat op dit „kruipdoor-sluipdoor" ge doe en behoefde slechts 2 x de bal te gaan op zoeken. Al met al kwam „Amsterdam" hierdoor definitief in het bezit van de fraaie beker! Er waren spelen voor jong en oud

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 6