R.ent U at iid o-fi. donatewi man R.R.d.A. V>iaag£ intictiiinq.en AMSTEL-ECHO 5 En nu wat de lunch betreft. Niets dan lof, want kwaliteit en kwantiteit wedijverden met elkaar om de eerste plaats. Het resultaat was dan ook 100 De lunch werd muzikaal opgeluisterd door een in cowboycostuum gestoken ensemble, die zorgden dat de stemming boven pari bleef. Maar ook onder ons scholen verborgen krachten. Zo was het dat de heer Posthumus veel succes oogstte met een voordracht, waarin hij vertelde van een zekere heer, die lid wenste te worden van een reciteer- club, met alle catastrophale gevolgen van dien. Een zelfde succes viel Frans van Eek ten deel, die zijn oude liefde voor het zingen nog niet verloren had. In de allerbeste stemming klonk ook hier weer vanwege de leiding het onverbiddelijke „op breken". En zo vertrokken wij om ongeveer 4.30 uur, echter niet, dan nadat onder luide instemming van allen, besloten werd een telegram aan de Directie te zenden, waarin uiting gegeven werd aan onze dankbaarheid en de heersende goede stemming. Nu ging het over Sonsbeek, Wolfheeze, Ede. Veenendaal, de Klomp, langs het prachtige kas teel „Braswoude", langs Scherpenzeel, Wouden berg, Oud-Leusderheide, de Vlasakkers, Soest, Soestdijk, wederom langs het paleis, nu van de andere kant, langs Baarn, waar ons het prach tige stadhuis opviel naarde Gooise Boer, onze laatste pleisterplaats, waar wij echter een langer oponthoud zouden hebben dan aanvanke lijk was bedoeld. De reden hiervoor was, dat een militaire auto getracht had één onzer bussen te torpederen, hetgeen natuurlijk voorhands tot mis lukken gedoemd was, aangezien de Amstelbrou- werij zich eenvoudig niet laat torpederen! Maar dat wisten die militairen toen nog niet. Het ongeval was gelukkig nog al goed afgelopen, maar de ambtelijke besognes, zoals proces-verbaal enz. vergden nogal enige tijd, zodat het reeds 8.30 uur was alvorens we huiswaarts konden gaan. Wij passeren nog het Muiderslot en komen dan in meer bekende contreien. De dag loopt ten einde. De bussen stoppen nu op verzoek en groepjes oud collega s stappen uit, naar gelang hun woonoord, niet dan nadat een hartelijk afscheid had plaats gevonden en de in de bus achterblijvenden het hartverscheurende lied van „Adieu wij moeten, elkander groeten" hadden aangeheven. Daarna klonk over en weer het: „Nou tot volgend jaar!" wat misschien wel iets voorbarig was. Ofschoon de beslissing hiervan bij de Directie ligt, wil ik deze wens op bescheiden wijze ondersteunen, waarbij ik zeker weet, dat de hoop op een her haling in het komende jaar door allen wordt ge koesterd. Alvorens dit verslag te besluiten, acht ik het een aangename plicht, namens allen de Directie van harte te danken voor het mogelijk maken van deze Feestdag. Dat dit een feestdag was betwijfelt niemand, daarover zijn alle deelnemers en deel neemsters het roerend eens. Ten slotte nog dit. De zeer erkentelijke dank van allen aan de Dames en Heren, leidsters en leiders, die zorg hebben gedragen voor een voortreffelijk verloop en behouden thuiskomst. Inderdaad, een dag om nooit te vergeten. H. A. H. EEN GENOTVOLLE DAG Wat hebben we een fijne dag gehad; s morgens half acht gingen we op pad. Om acht uur aan de brouwerij gekomen, begon die dag, om van te dromen. Prachtig weer en bussen met muziek, alles even magnifiek! Dames-verzorgsters verwenden ons danig en de chauffeurs hielden zich kranig. Langs mooie wegen en prachtige laantjes brachten zij ons naar de apen en pelikaantjes. Daar dronken we koffie, met heerlijk gebak; we voelden ons echt op ons gemak. Om één uur weer verder op Arnhem aan, waar we aan het diner ons best hebben gedaan. Het smaakte ons alles even lekker, en met muziek, het kon niet gekker! We konden nog wat extra's bestellen! Toen riepen we allen luid en blij: Lang leve de Amstelbrouwerij! Daarna naar huis, ja, dat hadden we gedacht, maar werden eerst nog naar de „Gooische Boer" gebracht! Daar mochten we weer thee, bier of limonade bestellen; t Is haast te veel om na te vertellen. Daarna tóch naar huis, en met 'n „Adieu, wij moeten" Deden we elkaar de groeten Daarom: dank aan de Directie voor dit alles. En vergeten wij niet intussen: De leiding, de verzorgsters en de chauffeurs van de bussen. M. J. v. H.-D. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigt ondergetekende zijn har telijke dank aan Directie, Collega's en Bazen voor de ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum be toonde belangstelling en ontvangen geschenken, waardoor die dag voor hem tot een onvergetelijke is gemaakt. W. Sonneborn. (Blijkbaar verlegen om een rijmwoord. Red.) Toen kwam meneer Tasma vertellen: Een telegram van de Directie

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 5