4 AMSTEL-ECHO DE GEPENSIONNEERDEN NAAR BUITEN 2 Juli 1952, een dag om nooit te vergeten Reeds lang voor het aangekondigde uur van ver zamelen, stonden al heel wat oud-gedienden met hun resp. vrouwen voor de ingang van ons Hoofd kantoor de kansen van het weer te bespreken. En het weer was goed. De voorspellingen van de vorige dag werden bewaarheid en er stond ons dus een heerlijke dag te wachten. Toen dan ook om plm. 8.30 uur het sein tot vertrek werd ge geven waren zeven prachtige autobussen met niet minder dan 227 deelnemers en deelneemsters „be mand Het vertrek had plaats in tegenwoordig heid van onze directeur Jhr. Six, echter niet, dan nadat een lieftallige jongedame de nodige „snoep" aan boord had gebracht en wij allen waren voor zien van een fraaie anjer, mitsgaders een heerlijke sigaar. Heerlijk gezeten en leunend in de zachte kussens, reden we onder het fraaiste weer dat men zich denken kan de Meer in, over Diemen, Muiden, waar wij aan onze linkerhand duidelijk het fort Pampus konden waarnemen, Bussum, via Jan Tabak, Laren (kamp) naar Baarn, langs het Paleis van H.M. de Koningin, waar de Koninklijke Standaard woei in de top, ten teken dat H.M. in het paleis vertoefde. We zien het prachtige landgoed van de vroegere minister van financiën Jhr. de Geer, gaan vervol gens langs Den Dolder, Huis ter Heide naar Drie bergen, waar wij het complex zien van de wereld beroemde Gero-fabrieken, Doorn, Leersum en pas seren het beroemde kasteel van Amerongen. Zo naderen wij Eist, zien ter zijde van de weg akkers met tabaksaanplantingen, rijden langs roggebrood- fabrieken en kijken dan plotseling neer op Vader Rijn, die met dat heerlijke weer zo kalm voort kabbelt. Denkt U niet dat alles zo droog passeert als hier wordt weergegeven. Nee, daarvoor zorgde met milde hand uitgereikte versnaperingen en rook gerei. Onderwijl liet de radio prettige muziek horen, o.a. „wie zal dat betalen" en „het gaat al lemaal om de ping-ping-ping", welke liederen uit de aard der zaak uit volle borst werden meege zongen, afgewisseld met explicaties van onze chauffeur, die zich bij het vertrek had voorgesteld met een „Goeden morgen, Dames en Heren. Tot U spreekt Evert, Uw chauffeur en wenst U een prettige dag." Nu, daaraan heeft het niet ontbroken. We be reikten nu het eerste doel van onze tocht: Ouwe hand s Dierenpark. De auto's werden geparkeerd en we stapten uit, iets dat een betrekkelijk snel verloop had, wanneer we in aanmerking nemen de verschillende stokouden (excuseer de uitdruk king) die echter jong van harte bleken, gezien het optimisme, waarmede zij alles tegemoet traden. U voelt wel, dat een en ander een ware invasie betekende: zo'n paar honderd Amstel-leden in Ouwehand's Dierenpark. Alles zocht een zitje om de heerlijke koffie tot zich te nemen, die tegelijk met een stuk taart van ge weldige afmeting werd geserveerd. Nu met dat stuk taart wisten de meesten wel raad. Door de leiding van de tocht werd nu bekend gemaakt dat een ieder vrij was te gaan wandelen en de dierentuin kon bezichtigen. We moesten echter zorgen om 1 uur weer bij de bussen aan wezig te zijn. Zo begaven de verschillende reeds intuïtief gevormde groepjes zich op weg en ge beurde het, dat de groepen elkaar onder het wan delen tegenkwamen, dan begroette men elkaar met „Het bier is weer best!" Wat te vertellen over de dierentuin? De olifanten, die met hun lange slurf diverse snoepjes verschalk ten, de wasbeertjes, die zo lekker kunnen bedelen, trokken natuurlijk veel aandacht. Maar waar treft men de meeste belangstelling? Natuurlijk bij de apen. Daar was het een komen en gaan en menige olijkerd beweerde, dat het meer op familiebezoek leek! Ook het aquarium was zeer de moeite waard. De tijd verstreek echter snel en om 1 uur was het weer aantreden bij de bussen waar natuurlijk appèl gehouden werd. En aangezien niemand in de tuin was achtergehouden, werd weer gestart. De nu volgende route was wel zeer fraai. Wageningen met zijn grote complex van de Landbouw Hoge school met proeftuinen, laboratoria enz. Nu pas seren wij Hotel de Wereld, waar in 1945 de Duit sers de capitulatie-voorwaarden accepteerden en zich overwonnen verklaarden. Dit feit is voor het nageslacht vereeuwigd door het aanbrengen van een steen in de gevel van het hotel alsmede door een gedenkteken. Wij passeren Belvédère, en gaan door Renkum, waar wij de grote papierfabrieken zien van Van Gelder Zn., vervolgens langs Heelsum, waar wij opmerkzaam worden gemaakt op een zeer aardige verzameling ouderwetse boerenwagens. We bevinden ons thans op historische grond, nl. daar waar de onversaagde parachutisten van het Osborne-Regiment werden neergelaten in een po- ging ons dierbaar land van de gehate Duitsers te bevrijden. Het mocht echter niet zo zijn en de meesten hunner sneuvelden. In Oosterbeek is als dank voor hun betoonde moed een prachtig ge denkteken opgericht. En dan Arnhem. De meest omstreden en vernielde stad in die periode en waar wij de kogelgaten nog in de muren zien. Zo arri veren wij aan het tweede doel van onze tocht: Hotel „Hovi", waar lange gedekte tafels gereed staan voor het gebruiken van een warme lunch, doch allereerst werd een heerlijk glas Amstelbier verschalkt, want door de stralende zon hadden wij een pracht van een dorst gekregen. Nou ja, U be grijpt, het ging er in alsnu ja, vult U zelf maar in.

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 4