8 AMSTEL-ECHO Copic voor dit blad moet uiterlijk op de 15e van iedere maand in ons bezit zijn Red- 9 Februari 1952: B.B.d.A. 2E.D.L. 2: E.D.L. 2 2 verlies- punten wegens niet opkomen. Deze eerste competitiewedstrijd van ons tweede elftal sinds half November j.l. heeft dus geen doorgang kunnen vinden, aangezien onze tegenstanders verstek lieten gaan. Althans er waren er maar 7. Ons tweede elftal was meer dan compleet en aangezien een ieder kennelijk verlangend was om na zo n lange rust weer eens te voetballen, werd besloten de tegen partij wat aan te vullen. Van onze kant werd Kooistra naar de tegenpartij overgeheveld, besloot voorts de scheidsrechter bij E.D.L. 2 mede te doen en door middel van nog een derde „vreemde eend'' kon een vriendschappelijke wedstrijd B.B.d.A. 2E.D.L. 2 georganiseerd worden. E.D.L. 2 deed het lang niet slecht en de onzen verloren dan ook met 13. Dat was helemaal niet erg en kan voor B.B.d.A. 2 zelfs van groot nut zijn, want een gewaarschuwd man telt voor twee! Ér werd prettig en met animo gespeeld en als bewijs voor deze animo kan dienen, dat, toen er even na rust een kille sneeuwbui op de sportieve lieden neer daalde, niemand iets wilde horen van het aanbod van de scheidsrechter om „binnenskeets" de verdere sneeuw af te wachten. Wat, als een soort tegenprestatie.de scheidsrechter deed mompelen, dat, al zouden er ijsbergen naar beneden komen, hij in geen geval zou affluiten. Voor hen die wat nieuwsgierig van aard zijn, kan nog vermeld worden dat de ijsbergen niet zijn gekomen. Resumerend: een prettige wedstrijd en een nuttige oefening. Sc. 23 Februari 1952: B.B.d.A.—A.D.M. 1—3. Met een gehavend elftal bonden wij de strijd aan met A.D.M. onder zeer gunstige omstandigheden, d.w.z. een prima terrein en prachtig voetbalweer. Na enige goed opgezette aanvallen van beide teams een aanval op onze veste en de score was 01. Er volgde nu een periode van ware belegering van onze verdediging, doch door goed verdedigen werden doel punten voorkomen. Bij een uitval van de onzen volgde een aanval over links, onze linksbuiten nam de bal goed mee en scoorde met een mooi doelpunt de gelijkmaker. Met kunst- en vliegwerk werd deze stand tot de rust behouden. Kort voor de rust leek het er nog even op of de bal stiekum voor een luchtballon geruild was, want bij een gelijke trap scheurde de buitenbal en een mooie ballon puilde uit het gat naar buiten. Direct na de aftrap weer een hevig offensief van A.D.M., doch er was geen doorkomen aan. Er werd hard gewerkt maar de druk werd te groot voor B.B.d.A. en het duurde dan ook niet lang of de linksbinnen van A.D.M. wist met een prachtige kopstoot de stand op 12 te brengen. Toen nog maals onze linksbuiten de gelegenheid geboden werd om de stand gelijk te maken, ging deze kans voorbij, doordat hij de bal tegen de onderkant van de lat knalde, die het veld weer insprong. Hierna zette A.D.M. direct zijn voorhoede aan het werk, wederom een juweel van een doelpunt uit een kopbal en de stand was 13, waarmeede het einde kwam. H. Snel. 1 Maart 1952: B.B.d.A. 2—V.E.C.O. 2 2—0. De eerste thuiswedstrijd van B.B.d.A. 2 in de competitie is een goede overwinning voor de onzen geworden en was tevens een geduchte streep door de rekening van onze geachte tegen standers. Onze eerste competitiewedstrijd was „uit" ook tegen V.E.C.O. 2 en wij kwamen er toen niet zo erg aan te pas en verloren dan ook met 15. Hoe verschillend was de gang van zaken in deze wedstrijd. B.B.d.A. 2 trok direct vanaf de aanvang stoutmoedig van leer en het was een lust om te zien hoe iedere B.B.d.A.-er zijn uiterste best deed om voor zijn vereniging een goed resultaat te behalen. Het lijkt mij niet juist om in deze wedstrijd uitblinkers te noemen, aan gezien we dan de andere „harde werkers" wellicht te kort zullen doen. Zowel achterhoede, middenlinie als voorhoede heeft vol enthousiasme gespeeld en vandaar het voor ons zo mooie resultaat. Na de rust verslapte B.B.d.A. 2 geen ogenblik en wij kwamen zelfs wat meer in de aanval. Bij één van deze aanvallen, waar vrijwel de gehele voorhoede aan te pas kwam en waarbij goed werd samengespeeld, kwam de bal bij de dicht bij het vijandelijk doel opgestelde middenvoor Albracht, die zich geen ogenblik bedacht en onmiddellijk inschoot (10). De V.E.C.O.-keeper had hier geen kijk op, doch het is niet onwaarschijnlijk dat hem het uitzicht door eigen verdedigers enigszins werd belemmerd. B.B.d.A. 2 verlangde kennelijk naar meer en inderdaad kwam er ook meer. Met een prachtige kop bal, uit een voorzet van Schermelé, maakte van Siesem er 20 van. Blijkbaar werd dit V.E.C.O. 2 toch wel iets te bar en zij slaagden er in het spel wat te verplaatsen. Maai de onzen hielden ook toen stand, zij het met grote moeite. B.B.d.A. 2 kwam zelfs terug, waarbij de doelpaal bij een schot van van Siesem ons derde doelpunt voorkwam. Met 20 kwam vervolgens het einde en het in deze wed strijd opgedane zelfvertrouwen zal B.B.d.A. 2 goed te pas komen in haar volgende wedstrijden. Sc. 15 Maart 1952: B.B.d.A. 2—D.T.O.S. 2 3—3. De op 15 Maart gespeelde wedstrijd leverde voor de onzen een kostbaar puntje op, dank zij dit gelijke spel. Hoewel flink verzwakt aangetreden, werd er toch een vrij aardige wedstrijd van gemaakt en door twee goede doelpunten van Rieder, na mooi afgeven van Dech, hadden onze jongens een verdiende 21-voorsprong. Tevoren had onze tegen partij door haar linksbuiten een 10 voorsprong weten te bemachtigen. Na enige aanvallen over en weer kwam de gelijkmaker. De linksbuiten van de tegenpartij kreeg in duidelijke buitenspel positie de bal toegespeeld en de stand was gelijk. Bij een misverstand in onze achterhoede, welke evenals de midden linie een behoorlijk partijtje heeft gespeeld, werd de bal over onze keeper in het doel geplaatst en de stand was 23. Na rust werd het een alles of niets en van Berkel ging het af en toe proberen met lange rennen en trappen zodat onze voorhoede geregeld aan het werk gezet werd, voorlopig zon der resultaat. Plotseling weer een van deze aanvallen en Siesem liet de spil der tegenpartij zijn hielen zien en schoot op beheerste wijze de gelijkmaker in het net, met welke stand het einde kwam. Tenslotte dient nog vermeld te worden dat de altijd actieve E. Meyer er voor zorgde, dat er in ieder geval met elf spelers gespeeld werd, door tot ieders verbazing plotseling in tenue op het veld te verschijnen. Als wij nu in de komende wedstrijden volledig uitkomen, blijft er nog een behoorlijke kans op de titel bestaan. H. S. 15 Maart 1952: E.D.L.—B.B.d.A. 8—2. Het eerste elftal speelde op 15 Maart j.l. z'n eerste wedstrijd voor de beker en wel tegen de eerste klasser E.D.L. Doordat er verschillende spelers om verschillende redenen verstek moesten laten gaan, kwam B.B.d.A. met slechts 10 man het veld op, terwijl Wolffgramm na 5 minuten spelen dusdanig geblesseerd raakte, dat hij voor de rest van de wedstrijd eveneens uitgeschakeld was. De verhouding in het veld was dus wel erg ongelijk, doch onze jongens gaven alles wat zij in zich hadden om een zo gunstig mogelijk resultaat te be reiken en het duurde dan ook tot 5 minuten voor de rust eer E.D.L. door een fraai doelpunt de leiding kon nemen, waar mede de rust kwam. Na de rust kwam E.D.L. sterk in de meerderheid, hetgeen tot uitdrukking kwam in 2 doelpunten. Fien nam hier echter geen genoegen mede en met twee doelpunten van klasse werd de achterstand ingelopen tot 32. Hiermede had B.B.d.A. echter al z'n kruit verschoten en met de regelmaat van een klok maakte E.D.L. nu nog 5 doelpunten, waardoor de eind uitslag 82 werd. Een zware nederlaag dus, maar ondanks dat toch een pluim op de hoeden van onze jongens, die de moed niet lieten zinken en getracht hebben de kleuren van B.B.d.A. hoog te houden. C. W.

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 8