AMSTEL-ECHO 7 GESPREK IN HET PLANTSOENTJE Maatregelen, die gemeenschap en bedrijf veel geld kosten. Nu verwacht niemand geen staat en geen bedrijf dat de werknemers van dankbaar heid op de knieën vallen. Maarnu kom ik weer op mijn zoons terug. Als ik ze zo eens van vroeger vertel, lachen ze me uit. Ze geloven, dat ik over drijf, dat ik fantaseer. En daarom geloof ik, dat bij al het prachtige de sociale verzorging ook een ge vaar in zich heeft. Misschien zie ik het op mijn oude dag te scherp, maar ik geloof, dat er voor sómmige mensen het gevaar in zit. dat zij, wat ik noem, sociaal zorgeloos worden. Iemand, die om de haverklap bij de dokter zit, omdat hij toch ver zekerd is en een bezoek meer of minder hem niets extra's kost, is sociaal zorgeloos. Wie bij het min ste hoofdpijntje in bed gaat liggen, is zorgeloos. Wie zich in schulden steekt, zonder er bij na te denken, in de verwachting, dat de sociale afdeling wel in zal springen, is onverantwoordelijk. Zo zijn er tal van gevallen, die getuigen van een sociale zorgeloosheid. De mensen realiseren zich dan niet, dat zij misbruik maken van prachtige maatregelen, die om hun bestwil genomen zijn. En door zo te doen, benadelen zij anderen. Door telkens node loos de tijd van de dokter op te eisen, die hij beter voor ernstige gevallen zou kunnen gebruiken. Door het bedrijf als het ware te bestelen. Door niet te beseffen, dat zij de sociale zorg in gevaar brengen. En daar kan ik me soms boos over maken. Want toen al die mooie maatregelen nog niet bestonden, moesten we er óók komen. En dat ging. Het lukte de een niet zo goed als de ander, dat is waar, maar ieder was tenminste zelf daarvoor verant woordelijk en wie er de kantjes afliep, moest zelf de gevolgen dragen. En daar ontbreekt het van daag de dag nog wel eens aan!" Het oude heertje zweeg. Hij had er een hoogrood kleurtje van gekregen. Kennelijk was hij niet ge wend zoveel en zo ernstig te praten. Toen stond hij statig op, groette met een hoofdknikje en kuierde bedachtzaam weg. Hij liet me zelfs de tijd niet voor een weerwoord. Ik had dat verhaal niet achter hem gezocht. Maar viel er zo heel veel voor me te zeggen? Dat^e fPspsOtdho-dk BJB.d.A.-NIEUWS Voor B.B.d.A I is de competitie 1951 1952 vrij wel ten einde en voor dat elftal staan thans de bekerwedstrijden op het programma. Het spelen in de 2de klasse heeft ons geleerd, dat er niet alleen op papier een 1ste, een 2de en een 3de klasse is, doch dat er ook bij het spelen wel degelijk van klasse-verschil sprake is. Niet dat B.B.d.A. I zich niet heeft kunnen handhaven, integendeel, van degraderen is geen sprake, doch het spelen in de 2de klasse eist meer vaardigheid en concentratie en dit seizoen heeft het grote nut gehad dat men zich in dit milieu heeft kunnen aanpassen. Onze hoop gaan wij nu weer op het komend seizoen vestigen. B.B.d.A. II heeft zijn ups en downs. De nederlaag tegen A.G.T. III was een teleurstelling, doch de overwinning op V.E.C.O. II daarentegen een pret tige verrassing. Wij willen en kunnen niet op het verdere verloop van de huidige competitie vooruit lopen, doch, wat zijn uiteindelijke plaats op de ranglijst betreft, we denken dit elftal toch wel een eervolle plaats toe. Overigens zal de tijd ons dit leren! Wat betreft de gespeelde wedstrijden volgen hier onder nog enige verslagen. (Vervolg van pag. 2) DE AMSTEL OP DE OETELDONKSE CARNAVAL Tijdens de Carnavalsdagen was de Am- stel Brouwerij wel op bijzonder opvallen de wijze in Den Bosch voor die dagen herdoopt in Oeteldonk vertegenwoor digd. Onze bekende spanwagen met de beide prachtige Belgische paarden, Prins en Bernard, en gereden door koetsier Hesseling, bezorgde op die dagen het bier bij de afnemers van onze agent Ol- deraan. Volgens de heer Olderaan oogst te deze wagen met zijn schitterende span paarden veel succes bij de in feestvreug de verkerende Oeteldonkers en het op treden mag dan ook als een zeer ge slaagde reclame worden beschouwd. Hier zien we onze wagen voor het Bossche Stadhuis.

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 7