6 AMSTEL-ECHO PERSONALIA Wij feliciteren Op 28 Maart was het 25 jaar geleden, dat de heer J. W. SONNEBORN voor het eerst zijn intrede deed op de Expeditieafdeling van onze brouwerij. Oorspronke lijk als seizoenwerker in dienst gekomen, viel hij op door zijn goede en accurate werk, zodat zijn superieuren besloten hem na de seizoen- drukte ook in dienst te houden. Het vertrouwen in hem gesteld heeft hij nimmer beschaamd. Alle ontwikkeling en verbete ring op administratief gebied zoals deze op die afdeling werd toegepast maakte hij mede. Zo ongeveer de laatste vijftien jaar is hij belast met de vrachtenadministratie, een zeer vertrouwde post, en de brouwerij mag zich gelukkig prijzen een zo betrouwbare persoon op deze plaats te hebben aangesteld. Over zijn persoonlijke kwaliteiten kunnen we heel kort zijn. Ieder die hem kent of met hem in aanraking komt, weet, dat de heer Sonne- born een prettig, gelijkmatig karakter heeft. Een stille werker en een onopvallende figuur voor wie hem niet kent, maar bovenal een goed collega. Wij hopen, dat de heer Sonneborn nog vele jaren aan het bedrijf verbonden zal blijven, gesterkt door de gedachte dat de dag van 28 Maart hem be wezen heeft, hoeveel achting en vrienden hij bij de brouwerij zich verworven heeft. Op 1 April 1952 was het 25 jaar geleden, dat de heer J. A. TIELKEMEIJER in dienst van de Amstel Brou werij trad. Afkomstig van de Zeister Machinefabriek waren zijn routine en kennis van drijfwerken voor zijn toenmalige superieuren aan leiding om hem in de functie, die hij nu reeds 25 jaar be kleedt, aan te stellen. Gedurende deze tijd heeft Tielkemeijer vele be wijzen van zijn bekwaamheid gegeven in het mooie maar moeilijke vak machine-bankwerken. Zijn helder inzicht en goede kijk op de daarbij voorkomende problemen waren al spoedig aan leiding om hem op te leiden voor reserve-machinist. Ook deze functie heeft Tielkemeijer lang vervuld en als het gebeurde dat er storing optrad (wat zelfs bij de meest perfecte technische installatie een on ontkoombaar euvel is) was hij meestal een der eersten, die door zijn snel en handelend optreden vaak veel schade en oponthoud wist te voorkomen. Toen hij dan ook enkele jaren geleden door een ernstige ziekte de taak van reserve-machinist niet meer kon vervullen, was het voor jongere krachten niet eenvoudig zijn opdrachten over te nemen. Zijn medeleven en interesse in het werk zijn vooral voor de jongeren van groot nut, maar hij is bovenal voor dezen een goed voorbeeld, hetgeen de brouwerij dus ook weer indirect ten goede komt. Hoewel Tielkemeijer niet mals met zijn critiek was en vaak op ongezouten wijze zijn oordeel te kennen gaf, is er toch altijd een dusdanig opbouwende werking van zijn suggesties uitgegaan, dat ook in dit op zicht dank aan hem verschuldigd is. Gelukkig is Tielkemeijer na zijn ziekte weer gaandeweg zo danig hersteld, dat hij, wat zijn werk betreft, de oude genoemd mag worden. Bij onze felicitaties hopen wij, dat de komende jaren hem de arbeids vreugde mogen geven, die hem door ons zo van harte gegund is; wij wensen hem voorts een goede gezondheid tot in lengte van dagen. Sch. Wij nemen afscheid van Y. BEIMA, die op 4 Januari 1952 onze dienst met pensioen verliet, na ongeveer 32 jaar als machine-bankwerker aan het bedrijf verbonden te zijn geweest. P. HOMMES, die op 4 Januari 1952 gepension- neerd werd, na ongeveer 35 jaar als hulp-machinist aan de brouwerij werkzaam te zijn geweest. Op 28 Februari jl. namen wij eveneens afscheid van W. VELDHUYZEN, die na pl.m. 38 jaar als bierkoeler bij ons te hebben gewerkt, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de brouwerij verliet. Deze gepensionneerden hebben zich gedurende hun diensttijd als goede en vakbekwame collega's doen kennen. Wij wensen de drie oud-gedienden nog vele jaren van goede gezondheid en voorspoed, opdat zij van hun zo wel verdiende rust kunnen genieten in lengte van dagen.

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 6