A M ST E L-EC H O 9 hoedjes, als koepels met een klein torentje erop, en veel dunne hoofden met enorme bolhoeden, als kaarsen onder een domper. Wij hadden dus reden om ongerust te zijn. Maar de dappere feeën, die zich voor de garde robe hadden gemeld en de schrijfmachine hadden verwisseld voor het bonboekje en de spelden, heb ben alle twijfel gelogenstraft, en ieder is huis waarts gegaan, gekleed zoals hij qekomen was. Hulde! En dan die andere feeën, die alsmaar ronddrentel den met sigaren of die het receptieboek lieten in schrijven met illustere namen! Niet minder hulde! En wat waren ze 's avonds moe. Een dier jeugdige schonen zelfs zo, dat haar voeten door een mede lijdende broer gemasseerd moesten worden. Was ik een vurige Italiaan, ik zou hierop een son net dichten. Helaas, ik ben maar een stijve Hol lander, en kan dus slechts het feit vermelden, machteloos hoewel de poëzie ervan beseffend het te bezingen. Alle gekheid op een stokje! Meisjes, hartelijk dank voor jullie vele en goede hulp. Democritus. PERSONALIA Wij feliciteren Als collega van onze jubilaris, de Heer N. J. Berkhout, die op 1 Maart a.s. 40 jaar als vertegen woordiger in dienst is van de Amstel Brouwerij N.V., voldoe ik gaarne aan het verzoek om een kort artikeltje te schrij ven voor de „Amstel "Echo". Nico, wij hebben jou in al die jaren leren kennen als een trouwe vriend en sympathieke collega. Het is voor ons dan ook steeds een genoegen om met jou samen te wer ken en van je opgeruimde humeur te kunnen genieten. Een opgeruimd humeur, hiervan heb ik meerde re malen prettige staaltjes meegemaakt, o.a. Het is al enige jaren geleden dat wij, de jubilaris en ondergetekende, enige dagen in Twente moesten werken (liquidatie Almelosche Brouwerij). Na het beëindigen van de ons opgedragen dagtaak was het gewoonte dat wij elkaar in een bepaald dorpscafé ontmoetten. Zo gebeurde het eens dat ik bij aankomst bij de bedoelde zaak al reeds een daverend gelach hoorde, wat voor mij bete kende, dat Nico al gearriveerd was. Na nog enige tijd in deze zaak vertoefd te hebben, was hij het, die alle aanwezige bezoekers het bekende liedje Amstelbier - Amstelbier enz. liet zingen. Bij deze demonstratie trad onze jubilaris als dirigent op, terwijl het zingende koor bestond uit landbouwers met stro in de klompen en een klein zwart petje schuin op een oor. Deze ovatie is alleen bereikt door het glundere gezicht en het opgeruimde karakter van onze Nico. Het was intussen tamelijk laat geworden toen wij door een vriendelijke Dorpsveldwachter werden verzocht het Café te verlaten, aangezien het slui tingsuur reeds geslagen had. Gedurende ons op onthoud was er tamelijk veel sneeuw gevallen, waardoor ondergetekende bij een wegsplitsing de verkeerde weg inreed. Kort na zijn aankomst in Onze gastheer van 7 Januari, die zorgde voor zo'n groots slot van het jubileum van Jhr Six. stond zelf toen ook voor een jubileum. Op 9 Februari is hij 75 jaar geworden, terwijl hij die dag tevens herdacht dat hij 25 jaar directeur was van Carré. Wij geloven uit naam van de hele Amstel Brouwerij te spreken, wanneer wij hem ter gelegenheid van deze unieke gebeurtenis een „hartelijk gefeliciteerd" toeroepen. ALEX WUNNINK

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 9