eg om jubileerde AMSTEL-ECHO 7 De grote verrassing. Nadat de heer Wunnink de jubilaris had gelukge wenst bood hij hem ter gelegenheid van dit jubi leum zijn gehele theater met het lopende program ma aan! De jubilaris kon daarvan naar goeddun ken gebruikmaken en wel op Maandag 7 Januari. Men las de verrassing van het gezicht van onze directeur, die met luide stem het geschenk van de heer Wunnink herhaalde en tegelijk het personeel uitnodigde met hem die avond het theater Carré te gaan bevolken. Een luid hoera-geroep steeg op! Ondertussen waren voor. tijdens en na de huldi ging tientallen bloemstukken aangebracht, zoveel zelfs, dat daarvoor in de Ontvangstkelder alleen geen plaats was en die derhalve in de hal en in de gangen waren neergezet. Wij zagen stukken die op zichzelf buitengewone staaltjes waren van bloe- menrangschikkunst. Dit kwam nog meer uit, toen de andere dag alle bloemstukken in de Ontvangst- kelder waren bijeengebracht en samen een tuin van prachtige bloemen vormden. En het was zo vrolijk, dat enkele min of meer jeug dige leden van het personeel, min of meer ver dwaald in de kelder, min of meer dachten dat het feest pas was begonnen, zodat zij min of meer na drukkelijk op hun min of meer verkeerde opvatting moesten worden gewezen. De receptie. 's Middags hield Jhr Six een receptie, die, evenals de huldiging 's morgens, in de ruime Ontvangst kelder plaats vond. Daar, in een feestelijk geuren de tuin vol van flora's rijkste exemplaren, verza melden zich honderden die de jubilaris de hand wilden drukken. Daar zagen wij tientallen perso nen uit Amsterdams zaken-, hotel- en kunstwe reld. De heer Six is behalve directeur van de Amstel Brouwerij ook nog geïnteresseerd in tal van an dere commerciële en niet-commerciële instellingen, zoals daar zijn: Natura Artis Magistra, Henrick de Keyser, het Vondelpark, De studenten-wereld, waarvoor de jubilaris nog altijd een warm klop pend hart heeft, was natuurlijk present. Ook za gen wij er, om maar enkele uit de velen te noe men: Jhr. Roëll (van het Rijksmuseum). Dr. Sunier (van Artis), oud-burgemeester en oud-president commissaris de Boer, de directeuren van verschil lende andere brouwerijen, directeuren van hotels, restaurants en café s en tal van andere vooraan staande figuren uit stad en land. En geen wonder, want er zijn zoals een krant uit Rotterdam dit schreef weinig Amsterdammers die zoveel denkkracht en werkkracht hebben gegeven aan de goede Amsterdamse zaak. En heel Amsterdam heeft de jubilaris, als handelsman en pleitbezor ger van het algemene Amsterdamse belang in hoeveel organisaties en verenigingen en instellin gen, waarin hij het algemeen stadsbelang voor staat, heeft deze telg uit het oude geslacht der Sixen geen zitting? gehuldigd en gelukgewenst. Haast onnodig is het te vermelden, dat vele van hen die ter receptie gekomen waren, hun geluk wensen met geschenken gepaard lieten gaan. De Limburgse brouwers zonden een fraai emaille- op-zilveren gedenkstuk, waarop het wapen van Limburg en dat van het geslacht Six te zien was. onder het motto: Aan de geestelijke vader van de slagzin: ,,Het bier is weer best". De vele aannemers, zoals die van het schilders-, stucadoor- en timmerbedrijf, lieten hun felicitatie vergezeld gaan van een steigerend paard van wit porcelein, fraai van lijn en compositie. Tijdens de receptie werd een telegram van Prins Bernard voorgelezen, waarin deze onze directeur gelukwenste. Toen uiteindelijk de heer Six de receptie tegen zes uur met een toepasselijk woord besloot, waren nog enige honderden vrolijk gestemde mensen bijeen! Naar Carré. Op Maandag 7 Januari loste de heer Alex Wun nink zijn gegeven woord in en zo kon het gebeu ren, dat al ruim voor het aanvangsuur alle rangen „Jij goeie ouwe brouwerspaard

Amstel - Echo | 1952 | | pagina 7